Milovníci westernu si dnes večer přijdou na své. Bud Spencer a Terence Hill budou řádit na Divokém západu

Když se řeknou jména Terence Hill a Bud Spencer, všichni si okamžitě vybaví dva muže, kteří s lehkostí a vtipem dokázali z Divokého západu udělat kůlničku na dříví. Dnes večer si tuto komediální dvojici můžete připomenout ve 20:00 na ČT2 ve filmu z roku 1970 – Pravá a levá ruka ďábla. Nudit se u toho rozhodně nebudete.

Trvalo 23 let, než tento snímek mohli vidět čeští diváci

Přestože se film dostal do českého kina až v roce 1993, byl natočen už v roce 1970. Trochu paradoxní je, že volné pokračování tohoto filmu, Malý unavený Joe, mohli diváci v našich kinosálech vidět už v roce 1979. A tak se stalo, že nejprve viděli druhý díl – a až poté první. Přesto byly oba tyto snímky velkým úspěchem a i u nás se Terence Hill a Bud Spencer stali nezapomenutelnými komiky, které každý miloval.

Z Divokého západu bude opět kůlnička na dříví

Ve filmu Pravá a levá ruka ďábla se líný Joe, jenž je považován za pravou ruku ďábla, potuluje Divokým západem a setkává se s Bambinem, svým bratrem, který je levá ruka ďábla. Bambino chce ukrást stádo koní a Joe mu v tom má pomoct. Vydávají se za šerify a z Divokého západu se snaží udělat kůlničku na dříví. Pravá mela se však strhne, když do města přijíždí pravý šerif. Jak to dopadne, na to se už podívejte sami dnes večer na ČT2.

Čtěte také: Jak si zajistil režisér Reinl práva k natočení Vinnetoua v době, kdy se točil Poklad na Stříbrném jezeře?

Terence Hill hladověl

Ve snímku si nezapomeňte všimnout, s jakou chutí do sebe Terence Hill naláduje celý talíř fazolí. Herec kvůli této scéně celý den nejedl, aby pak záběry byly opravdu věrohodné a dokázal, že má skutečně obrovský hlad. Herec si v tomto snímku dokonce zahrál i s vlastním synem. Je to scéna, kde Hill drží v ruce malé dítě a to drží další dítě, které je skutečným synem tohoto skvělého komika.

Tento film patří mezi nejlepší western snímky a postarali se o to právě tito dva herci, i když původně v tomto snímku měli hrát Gerroge Eastman a Pietro Martellanza.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu