Mickey Rourke se proslavil jako herec a boxer. Nicméně jeho posedlost plastikami ho úplně změnila

Mickey Rourke patřil k velkým hvězdám 80. let, proslavil se zejména filmem 9 a ½ týdne. Následně však jeho kariéra začala upadat, a tak se herec dal na box. Trápily ho však rozsáhlé zdravotní problémy a také závislost na alkoholu a drogách. Pokusil se dokonce o sebevraždu.

Nakonec našel sílu, a svých démonů se zbavil. Aby si vylepšil vzhled, na kterém se léta závislosti nehezky odrazily, začal si ujíždět na plastikách. Dnes je z bývalého krasavce chodící karikatura, ale i přesto se mu podařilo vyšplhat se zpátky na vrchol a hrát.

Herec i profesionální boxer

Mickey Rourke býval úspěšným profesionálním boxerem, bavilo ho však i hraní. V osmdesátých letech minulého století patřil k velkým hvězdám, ženy z něj šílely, ve filmech převáděl parádní výkony. Všichni ho měli rádi, i když se vědělo, že hodně holduje alkoholu a drogám. I kvůli závislosti se mu však přestalo u filmu dařit, a tak se Mickey rozhodl, že to zkusí zase s boxem. Tři roky se však v podstatě jen trápil, tělo mu dávalo jasně najevo, že je unavené a nemocné.

Zoufalý a závislý Mickey se nakonec pokusil o sebevraždu. V roce 1994 byl dokonce zatčen, stále pil a fetoval, přišel o zuby a vypadal velmi zuboženě. Poté, co mu nevyšla sebevražda, se konečně odhodlal nastoupit na léčení.

Úspěšná léčba a velký návrat

Po delší době se mu konečně něco povedlo, léčení vyšlo, a herec a bývalý boxer měl šanci zpátky se odrazit ode dna. Před sebou však měl velmi náročnou cestu. Ze začátku natáčel spíše propadáky, i tak byl úspěch, že stál znovu před kamerami. Na jeho vzhledu se velmi odrazil i jeho životní styl, herec si navíc začal pomáhat plastikami, které všechno v důsledku jen zhoršily.

Mickey Rourke (By gdcgraphics, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5591859)

Přes počáteční eskapády se však začal objevovat i ve výraznějších filmech, jako například akční Double Team nebo Sejměte Cartera. Objevil se také ve filmu Sin City: Město hříchu a největší úspěch sklidil s dramatem Wrestler.

S Wrestlerem zpátky do sedla

Sportovní drama Wrestler se vážně povedlo. Mickey v něm ztvárnil velmi věrohodně hlavní postavu. Za roli získal Cenu BAFTA, Zlatý glóbus a byl také nominován na Oscara. Poté už začal hrát zase jako dřív, i když lepší filmy občas střídaly ty horší, on vždy tvrdil, že hraje hlavně po sebe a pro radost.

Jeho dřívější sex-appeal je sice už dávno pryč, herec se však stále drží a hraje, jak jen to jde. Jen tak dál!

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu