Město na kopci: Fiktivní seriál o zločinu a korupci v Americe devadesátých let, který je v mnohém aktuální i dnes

Vraždy, loupeže, rasové nepokoje, korupce i agenty FBI, to vše v sobě ukrývá krimiseriál Město na kopci. Svým příběhem, vizuálním zpracováním i skvělými hereckými výkony v podání hlavních postav vás vtáhne do děje a vy bude netrpělivě čekat na to, jak celý příběh nakonec dopadne. Kdo vyhraje?

Boston jako ohnisko zločinu

Seriál je zasazen do amerického Bostonu na začátku devadesátých let minulého století. Bohužel se z některých úhlů pohledu zdá, že se v některých amerických městech od té doby příliš nezměnilo. Jednou dvou hlavních postav je agent FBI Jackie Rohr. Nečekejte ale žádný prototyp správného agenta, naopak, Jackie je zkorumpovaný od hlavy až k patě a morální zásady mu už řadu let nic neříkají. Přesto má ale v sobě jakési zvláštní charisma a lidé si ho váží a věří mu.

Je-li Jackie postavou zápornou, musí být v seriálu zaručeně i postava kladná. Tou je afroamerický státní zástupce Decourcy Ward, který do Bostonu přichází z New Yorku a jeho cílem je město vrátit do správných kolejí. Tyto dvě hlavní postavy, skvěle ztvárněné Kevinem Baconem a Aldisem Hodgem, se setkávají při vyšetřování trojnásobné vraždy. V seriálu je ale i celá řada zajímavých vedlejších postav, které dokreslují atmosféru města i celého seriálu.

Pravdivé kořeny seriálu

Za seriálem stojí režisér Chuck MacLean, který v Bostonu vyrůstal a zároveň se zde nějakou dobu pracoval i jako novinář. Jeho osobní zkušenosti byly pro seriál velmi cenné a přínosné. I díky nim působí celý seriál velmi přirozeně a autenticky. Jsou zde realisticky zachyceny sociální rozdíly mezi obyvateli města i atmosféra a móda devadesátých let. Pokud dáváte přednost propracovaným pomalejším detektivním příběhům před akčními a drsnými snímky plnými nejrůznějších zběsilých honiček a nereálných přestřelek, Město na kopci vás v tomto ohledu více než potěší. Na HBO GO můžete zhlédnout obě zatím natočené řady.

Zdroj: variety.com, imdb.com, hbogo.cz

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu