Madame Sans-Gene: 6 překvapivých zajímavostí o Sophii Lorenové. Pobývala ve vězení, miluje scrabble a říkali jí Párátko

Je považována za jeden ze sexysymbolů 20. století a bohyni filmového plátna. Za svůj život natočila Sophia Lorenová desítky filmů, jak se zdá, na zasloužený odpočinek se nechystá ani ve svých osmdesáti sedmi letech. Její poslední snímek s názvem Život před sebou měl premiéru vloni. Co jste o této italské rodačce, jejíž pravé jméno zní Sofia Villani Scicolone, pravděpodobně nevěděli?

Mezi její koníčky patří scrabble

Tato desková slovní hra patří již roky k jejím velkým zálibám. Touto hrou si například krátila čas s hercem Richardem Burtonem během natáčení snímku Cesta v roce 1974. A jak se herečka s oblibou již desetiletí chlubí, vždy vyhrála.

Její dětská přezdívka byla Párátko

Jako dítě byla Sophia nesmírně hubená a vysoká, ostatní děti jí z tohoto důvodu říkaly Párátko. Vztahy se svými vrstevníky měla Sophia v dětství napjaté i kvůli svému nemanželskému původu. Její otec Riccardo Scicolone, stavební inženýr s urozenými kořeny, herečka je technicky vzato markýzou, si totiž její matku nikdy nevzal a rodinu brzy opustil. Sophia a její mladší sestra vyrůstaly v Pozzuoli, malé vesnici nedaleko Neapole, kde žily s matkou a babičkou.

Odmítla nabídku k sňatku od Caryho Granta

Slavný Cary Grant, se kterým Sophie natáčela snímek Pýcha a vášeň, se o do třicet let mladší herečky natolik zamiloval, že jí na konci natáčení nabídl sňatek. V té době bylo Grantovi 52 let, Sophii 22 let. Přestože ho odmítla, zůstali dobrými přáteli. Později se provdala za italského filmového producenta Carla Pontiho, dělil je rovněž poměrně velký věkový rozdíl – dvacet let.

Strávila několik dní ve vězení

V roce 1980 byla Sophia odsouzena ke třiceti dnům vězení za údajné daňové úniky. Měla na výběr, buď se už nikdy nevrátí do Itálie, kde žila její rodina, nebo si odpyká trest ve vězení. Nakonec si ve vězení odpykala sedmnáct dní trestu, poté byla propuštěna a umístěna do domácího vězení.

Svůj osobní deník každý rok spálí

Slavná hvězda si po desetiletí píše osobní deník. Na konci každého roku ho ale spálí. V televizi ABC News v rozhovoru pro pořad „Good Morning America“ řekla, že spálení je dokonalým řešením, díky kterému se nemusí obávat, že by někdy vyšly na povrch určité věci, které považuje za ryze soukromé.

Problémy se svatbou

Jediným manželem Sophie Lorenové byl filmový producent Carlo Ponti. Poprvé si Pontiho vzala již v roce 1957, tento sňatek byl ale později anulován, protože chyběl doklad o rozvodu producenta s předchozí manželkou. Znovu se tak vzali v dubnu 1966. Manželé byli až do smrti Carla Pontiho v roce 2007. Z manželství se narodili dva synové, Carlo, který se věnuje hudbě, a Eduardo, který je filmařem.

Zdroj:  iodonna.it, abcnews.go.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu