Lví král: V čem se remake z roku 2019 liší od svého originálu?

Lví král, animovaný film, který v polovině devadesátých let okouzlil téměř všechny. Patříte mezi ty, kteří znají každý detail i píseň originálu? V tom případě si při zhlédnutí jeho dva roky starého fotorealistického remaku jistě všimnete několika drobných rozdílů, i když děj zůstal zachován.

Nala má mnohem větší roli

I přesto, že lvice Nala je v podstatě jedinou hlavní ženskou postavou Lvího krále, má v původním filmu poměrně malou roli. Jako mládě jde se Simbou na sloní hřbitov a pak je to ona, kdo ho jako dospělého přesvědčí, aby se vrátil domů. I když toto je i v nové verzi její hlavní úkol, má v remaku přeci jen větší roli. Vidíme tak okamžik, kdy opouští lví království a hledá pomoc. Dostaneme také novou scénu, kdy ji Simba dožene poté, co se rozhodne vrátit, doplněnou o zbrusu novou píseň Beyoncé. Větší roli hraje také v závěrečné bitvě, kde se sama postaví hyeně Shenzi.

Nové vtipy Timona a Pumby

Velká část dialogů v novém Lvím králi je převzata přímo z originálu, a je tak naprosto totožných. Jednu z mála změn v tomto ohledu přinášejí Timon a Pumba. Většina jejich dialogů je pro remake nových, a to z velké části proto, že herci Billy Eichner a Seth Rogen sami vymysleli mnoho nových vtipů.

Zazu není vězeň

Poté, co v původním filmu převezme kontrolu nad královstvím Scar, je Zazu umístěn v kleci, protože ho Scar uvěznil. Slouží novému králi proti jeho vůli, většinou tím, že mu zpívá, aby ho zabavil. V remaku je Zazu volný a zdá se, že se skrývá. Ve skutečnosti tajně slouží předchozí královské rodině. Vidíme ho, jak podává ranní hlášení Simbově matce Sarabi, a ne Scarovi.

Hyeny si myslí, že Simba je skutečně mrtvý

Poté, co Scar řekne Simbovi, aby utekl, se následně rozhodne, že na něj pošle hyeny, aby ho zabily. V animovaném originále se Simba ukryje v ostružinách a hyeny se rozhodnou, že už se jím nebudou dál zabývat, a Scarovi řeknou, že je mrtvý. V novém filmu Simba spadne ze skály a hyeny usoudí, že ho pád pravděpodobně zabil. Nevědí tedy s jistotou, že je stále naživu, jako to věděli v původní verzi.

V písni „Hakuna Matata“ došlo k malé změně

Pokud jste fanoušky soundtracku ke Lvímu králi, pak budete potěšeni, že i v novém filmu najdete všechny písně, které máte rádi. Většina z nich je totožná s předchozí verzí, ale je tu pár výjimek. Jednou z nich je vtipná změna při písni „Hakuna Matata“.

Simba není s Timonem a Pumbou tak šťastný

V původním animovaném filmu je podle všeho, co vidíme, Simbův život s Timonem a Pumbou velmi spokojený a bezstarostný. Několik nových scén v remaku ale ukazuje, že Simba do nového světa okolo Timona a Pumby ve skutečnosti nezapadá. Nežijí totiž sami, ale jako součást komunity různých zvířat. Všechna zvířata, mezi nimiž Simba žije, jsou ale vlastně tak trochu jeho kořistí. Přestože jim nemá v úmyslu ublížit, tato zvířata v něm přesto nedokáží vidět nic jiného než predátora. Tato změna zároveň umocnila to, že Simba se necítí být doma.

Scar chce, aby se Sarabi stala jeho družkou

Zatímco v animované verzi se zdá, že je Scar spokojený, že vládne sám, v nové si hledá družku. Pokouší se přesvědčit matku Simby Sarabi, aby se stala jeho novou královnou. Důvodem je hlavně to, aby přiměl lvice k tomu, aby ho poslouchaly.

Zdroj: time.com, insider.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu