Luďan z Mostu je na nože s učitelkou na penzi. Udělá z ní Teroristku?

Martin Hoffman, známý v současné době především ze seriálu Most, se ujal role arogantního podnikatele, který ztrpčuje život svým spoluobčanům. Od toho tu je ale Iva Janžurová v roli Marie, aby s tím něco udělala. I za cenu násilí. To přináší nový film Teroristka.

Když pohár trpělivost přeteče

Marie (Iva Janžurová) je učitelka na penzi, která strávila svůj život tím, že se snažila své žáky naučit základním morálním hodnotám. Za jednu z hlavních považuje Marie slušnost, která ale místnímu podnikateli Machovi (Martin Hoffman) absolutně chybí.

Chatařská oblast, kde učitelka na penzi tráví většinu svého volného času (staráním se o nemocnou bývalou kolegyni Evu) se stane hlavním bodem sváru mezi dvěma naprosto odlišnými lidmi. Podnikatel Mach se ji pokouší skoupit a následně výhodně prodat na developerské projekty.

Rozhodne se, že nejlevnější bude místní obyvatele z chatové oblasti vyštvat. Městečko je prolezlé korupcí, stará ženská se pomoci nedovolá, tak se rozhodne pomoci si sama. Umíní si pořídit zbraň a vyřešit to jednou provždy. Pokud se s ní tedy naučí, ale o to se už postará její bývalý žák (Pavel Liška).

Český film má pořád zvuk

Režisérem filmu plného černého humoru je Radek Bajgar, kterého můžete znát především jako režiséra filmového hitu Teorie tygra. Ve filmu uvidíme Martina Hoffmana, Ivu Janžurovou, Pavla Lišku, Tatianu Vilhelmovou i Janu Plodkovou.

Martin Hoffman má v poslední době hodně napilno. Nejen, že se stal ikonickým Luďanem úspěšného seriálu ČT Most, ale také se jen za letošní rok stihl objevil ve třech filmech:

  • Skleněný pokoj
  • Teroristka
  • Ženy v běhu

Iva Janžurová se objevila i v předchozím filmu Radka Bajgara, v Teorii tygra. Je to jedna z nejaktivnějších českých hereček. Je držitelkou Ceny Alfréda Radoka a Ceny Thálie a v roce 2000 v Soči byla oceněna za nejlepší herecký výkon na Mezinárodním filmovém festivalu.

Autor: Vlastimil Vachta
ZAVŘÍT