Lucie, postrach ulice po letech. Jak dnes vypadá a co dělá herečka Žaneta Fuchsová?

Přidat na Seznam.cz

Žaneta Fuchsová se narodila 31. března 1972 v Praze. Jako dítě si zahrála dohromady ve 33 českých filmech. Kdo by si pihovatou holčičku nepamatoval z dnes už legendárních dětských filmů Lucie, postrach ulice nebo Chobotnice z 2. patra. Co dnes dospělá Žaneta dělá a jak vypadá?


Hvězdou už od malinka

Poprvé si malá Žaneta Fuchsová zahrála v pohádce režiséra Oty Kovala s názvem Kočičí princ. To jí bylo pět let a objevila se v roli Terezky. Od té doby si zahrála v dalších desítkách oblíbených českých filmů a seriálů. Mezi její nejvýraznější role patří již zmíněná Lucie postrach ulice, malá Věrka ze seriálu Vlak dětství a naděje nebo Eva Holanová z filmů Chobotnice z 2. patra a Veselé Vánoce přejí chobotnice, kde jí maminku hrála Dagmar Veškrnová.

Anketa: Ve kterém filmu se vám Žaneta Fuchsová líbila nejvíce?
Celkem hlasů: 74

Její poslední role

I když u filmu strávila své dětství, dále se kariéře herečky nechtěla věnovat. Deset let u filmu jí nejspíš stačilo. I tak ale nedošla moc daleko a v branži zůstala. Ale postupně. Žaneta chtěla jít studovat na střední zdravotní školu, nakonec si to rozmyslela a zkoušela štěstí na Státní konzervatoři, kam ji ale nevzali. Proto se rozhodla pro střední ekonomickou školu. Po ukončení školy pracovala jako sekretářka, vyzkoušela si i různé účetní pozice i práci v castingové agentuře. Jako dospělá se objevila v menších rolích ve dvou českých televizních seriálech Rodinná pouta a Ohnivé kuře.

Co dělá dnes

Dnes se Žaneta Fuchsová živí jako pomocná režisérka v různých televizních produkcích a asistentka režie. Podílela se například na již zmíněných Rodinných poutech nebo na francouzském cyklu o komisaři Maigretovi. Žaneta je rozvedená a má dvě děti, dceru Michaelu a syna Radka. Sice už to není ta roztomilá pihová zrzavá holčička, jak si ji možná pamatujete, ale pořád jí to sluší, i když výrazně změnila svou image.

Poznali byste ji?

 

Autor: Michaela R.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.