Listopadová romance aneb Když je láska silnější než jakékoli předsevzetí

Jaro by sice mělo být v plném proudu, nicméně počasí se v posledních týdnech blíží spíše podzimu. Pokud si chcete tuto podzimní atmosféru doma ještě něčím umocnit, pusťte si snímek s názvem Listopadová romance. Smutná romantika s Keanu Reevesem a Charlize Theron nenechá jedno oko suché a zároveň vás přiměje k zamyšlení i nad vaším vlastním životem.

Film stojí na výkonu ústřední herecké dvojice

Film má poměrně klasickou zápletku, kdy se hlavní postavy Sara a Nelson dohodnou, že spolu stráví jeden měsíc a poté se rozejdou. Zcela racionálně, bez emocí. Sara pro to má totiž svůj osobní důvod, o kterém Nelsonovi samozřejmě nejprve neřekne. Jenže láska je láska a na nastavená pravidla nehledí. Mimochodem ústřední herecká dvojice Keanu Reeves a Charlize Theron se na plátně nesešla poprvé. Partnery hráli již o čtyři roky dříve ve snímku s názvem Ďáblův advokát. Charlize Theron dokonce kvůli roli Sary odmítla hlavní ženskou roli ve filmu Pearl Harbor, který se natáčel ve stejné době.

Láska nezná mezí

Dvojice Sara a Nelson je na začátku v mnohém rozdílná. Zatímco bohatý manažer Nelson je poměrně bezohledný a zdá se, že mu jde jen o jeho vlastní zisk a zábavu, Sara je tak trochu filozofka, která si ve svém životě dává nelehké cíle. Jedním z nich je projekt, který nazývá kultivace mužské duše neboli právě měnit muže Nelsonova typu k lepšímu. Každý měsíc tak sílí svůj byt i život s jedním takovým mužem, tedy než jí do života vstoupí Nelson. Ten se i přes počáteční přesvědčení, že měsíc se Sarou rozhodně nevydrží, do ní zamiluje a doufám, že se mu podaří se Sarou zůstat mnohem déle než jen měsíc. Pokud tedy toužíte po tom, zapomenout chvilku na své problémy a chcete se nechat umést na vlně romantiky, která ale není prvoplánová a sladká, jak tomu často u podobných snímků bývá, Listopadová romance je pro vás tím pravým filmem.

Zdroje: nytimes.com, imdb.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu