Let’s Dance: Film, který vás přesvědčí o tom, že tanec není jen valčík a jive!

Tanec v sobě často spojuje pohyb, hudbu a umělecký dojem. I když někteří z nás sami tančit příliš neumí, rádi se díváme na filmy s taneční tématikou. Stačí si vzpomenout na slavné snímky jako Hříšný tanec, Flashdance či Smím prosit. V roce 2006 k nim přibyl snímek s názvem Step Up, který je v České republice známý pod názvem Let’s Dance. Na rozdíl od předchozích filmů se v něm jednalo o tanec moderní a pouliční. Na úspěch tohoto snímku pak navázalo hned několik pokračování, a vznikla tak celá filmová série.

V hlavní roli street dance

Hlavními postavami prvního dílu jsou Nora, která pochází z lepší společnosti a věnuje se modernímu tanci, a Tyler, obyčejný kluk, jehož životem je street dance. Stane se z nich nejprve taneční, později samozřejmě i životní pár, a spojením obou tanečních stylů vytvoří nový fenomén. O dva roky později se na úspěch snímku pokusil navázat Step Up 2: The Streeters a jak již název napovídá, tentokrát je hlavním tanečním stylem pouze street dance, především hip hop a contemporary dance. Děj se opět odehrává v Marylandské škole umění, která má Andie pomoci k tomu splnit si svůj životní sen a stát se profesionální tanečnicí street dance.

Přehlídka neuvěřitelné rozmanitosti současného tance

Třetí snímek série Step Up 3D svým názvem upozorňoval na fakt, že ho diváci mohli vidět i v 3D verzi, která taneční zážitek samozřejmě pozvedla na jinou úroveň. Diváci se jeho prostřednictvím opět seznámili s několika novými tanečními styly, jako je popping, locking či robot dance. Kromě nich se ale můžete těšit i  na prvky akrobacie či tanga. Step Up Revolution vynesl do popředí taneční styl flash mob. Mimo něj je se ale celým snímkem prolíná rovněž moderní scénický tanec. V roce 2014 se tvůrci rozhodli, že ve snímku Step Up: All In setkají všechny hvězdy předchozích dílů. Záminkou k tomu je velkolepá taneční soutěž v Las Vegas. Není se tedy čemu divit, že tento film se u diváků setkal s velkým ohlasem, nezapomenutelné je především taneční vystoupení skupiny LMNTRIX.

Zdroj: thewrap.com, imdb.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu