Léto s kovbojem: Věděli jste, že měla Daniela Kolářová při natáčení dvojnici a jaký slavný herec hrál malého bratra Jaromíra Hanzlíka?

Daniela Kolářová a Jaromír Hanzlík tvořili po mnoho let velmi oblíbenou a vyhledávanou filmovou dvojici. Poprvé se setkali ve druhé polovině šedesátých let v Divadle na Vinohradech. Hereckou dvojici, i když zatím pouze na divadelních prknech, z nich udělal režisér Jaroslav Dudek. Mladí herci si skvěle rozuměli, stali se z nich přátelé a diváci je milovali. Od společných rolí v divadle tak byl už je krůček ke společným rolím ve filmu. Bylo jich nespočet, a mnozí je proto často pokládali za partnery i ve skutečném životě.

Jejich partnerství bylo vždy jen filmové

Prvním společným filmem Daniely a Jaromíra byla v roce 1969 historická komedie Slasti Otce vlasti, ve které Jaromír Hanzlík ztvárnil mladého Karla IV. a Daniela Kolářová jeho první manželku Blanku z Valois. Následoval seriál Taková normální rodinka, ve kterém si dvojice zahrála mladé manžele, a v roce 1973 nesmrtelná muzikálová komedie Noc na Karlštejně.

Další legendární film, ve kterém Daniela ztvárnila mladou psycholožku jménem Doubravka, a Jaromír vesnického traktoristu Honzu, vznikl o tři roky později. Při natáčení Léta s kovbojem už byli herci natolik sehraní, že si dokonce psali i některé vlastní dialogy, které ve filmu slyšíte. V osmdesátých letech se pak vytvořili manželský pár ve filmech Lucie, postrach ulice nebo A zase ta Lucie. I když spolu trávili skutečně velké množství času, filmová láska ve skutečnou nikdy nepřerostla.

Poznáte Michala Dlouhého?

Pokud jde o film Léto s kovbojem, kromě ústřední dvojice se v něm objevil i další skvělý herec. Dá se říci, že se vlastně jednalo o jeho filmový debut. V roli malého brášky Jaromíra Hanzlíka se totiž objevil teprve osmiletý Michal Dlouhý. Daniela Kolářová kromě Léta s kovbojem souběžně natáčela ještě další legendární snímek, Na samotě u lesa, kde tvořila manželský pár se Zdeňkem Svěrákem.

Ve skutečnosti se herečka v rybníku nekoupala

Léto s kovbojem se natáčelo převážně obci Hradištko v Posázaví, kde se naházela chata Doubravčina přítele Boba. Legendární scéna, ve které se Daniela Kolářová koupe v místním rybníku, se ale natáčela v obci Malá Lečice kousek od Mníšku pod Brdy. Herečka na tehdejší dobu poněkud nezvykle využila při natáčení této scény dublérku. Důvodem byla údajně nepříliš čistá rybniční voda.

Zdroj: csfd.cz, kinotip2.cz

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu