Léto s českými pohádkami – vydejte se na místa, kde se točily ty nejkrásnější

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín SFDB.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Putování po českých hradech a zámcích k letním výletům neodmyslitelně patří. Na některých se točily i naše nejkrásnější české pohádky, které určitě všichni dobře znáte. Inspirujte se a zajeďte se podívat na místa, kde se oblíbené princezny proháněly po zámecké zahradě.


Pyšná princezna na zámku Hluboká

Jedna z nejoblíbenějších českých pohádek se natáčela už v roce 1952, a i když je černobílá můžeme si všimnout, že dcera krále Půlnočního království se prochází nebo zpívá květině aby neuvadla, právě na zámku Hluboká nad Vltavou. Její král Miroslav, který pyšnou princeznu napravil, byl zase doma na zámku Telč, který také stojí za to navštívit.

Filmová Popelka si nebydlela zas tak špatně

Krásná a hodná Popelka v podání skvělé Libuše Šafránkové v naší úplně nejoblíbenější české pohádce Tři oříšky pro Popelku bydlela spolu se svou macechou a nevlastní sestrou na statku. Ten ovšem představoval gotický vodní hrad Švihov. Zámek, na kterém se konal ples, ze kterého Popelka utíkala a ztratila tak svůj střevíček, byl ale německý zámek Moritzburg. Od hradu Švihov je to asi 600km a tak se filmaři docela projeli. Není ovšem neznámou, že pohádka vznikla v česko-německé koprodukci.

Hrad Bouzov si pohádkové štáby oblíbily

Romantický hrad, který byl postaven na přelomu 13. a 14. století leží v malebné a úchvatné krajině Litovelska a Mohelnicka. Pro jeho vzhled si ho tak vybralo hned několik pohádkových příběhů. V pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci zde létal Jíra na svých křídlech a vysvobodil princeznu z věže. Natáčel se zde ale i oblíbený český pohádkový seriál Arabela a další už méně známá pohádka O Janovi a jeho podivuhodném příteli.

Král českých pohádek je hrad Křivoklát

Hrad Křivoklát je jedním z nejstarších a také nejvýznamnějších středověkých hradů českých knížat a králů. Nachází se ve středočeském kraji v okrese Rakovník. Filmaři si ho velmi oblíbili a natáčelo se zde nejenom mnoho pohádek, ale i filmů. Vidět ho tak můžeme v pohádce s Jiřím Kornem Honza málem králem, v české podobě Šípkové Růženky v pohádce Jak se budí princezny, v pohádkách Jak si zasloužit princeznu, Sůl nad zlato, Třetí princ a ve filmech Tři veteráni, Anděl Páně nebo dokonce i v Dívce na koštěti.

České hrady a zámky mají překrásnou a kouzelnou atmosféru a jsou skvělým tipem na výlety pro celou rodinu. Vydejte se také po stopách našich oblíbených princezen a pohádkových hrdinů.

 

 

Autor: Michaela Richterová
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín SFDB.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat