Let číslo 93… Nejlepší film, který byl natočen o 11. září

Tragické události jsou vždy posléze zfilmovány. Je ovšem jen málo filmů, při kterých byste si připadali, jako byste na místě události skutečně byli. Snímek Let číslo 93, který natočil Paul Greengrass v roce 2006 je přesně takovým filmem. Zajímavou formou polodokumentárního filmu přenesl hrůzostrašné události 11. září na televizní obrazovky.


Silnější než kterýkoliv jiný

Při sledování filmu si ani na chvíli neoddechnete. Děsivá situace na palubě letadla je popisována tak, jak ve skutečnosti přicházela. I když tedy události 11. září už dobře znáte, při pohledu na tento film vám budou připadat ještě děsivější. Zmatek, zběsilé přepínání mezi palubou letadla a řídícím centrem letového provozu, vyděšení cestující, kteří dostávají zprávy o nárazu dvou unesených letadel do světového obchodního centra. Film se snaží být naprosto realistický a vystupují v něm dokonce lidé, kteří se událostí z 11. září skutečně účastnili. Například šéf letového provozu je skutečně ten člověk, který řídil onoho osudného dne letový provoz.

Bezmoc na obou stranách

Film připomíná zmatené pocity z celého dění. Pasažéři a palubní personál netušili, jakého plánu jsou součástí, jen už tušili, že to nebude nic dobrého. Vojáci a letecký štáb věděli moc dobře, co se chystá, ale měli v podstatě svázané ruce a moc toho dělat ze země nemohli. Na zemi i ve vzduchu se tak odehrávají dvě dramata a nikdo neví, čeho všeho jsou teroristé ještě schopni nebo jaké plány ještě mají. Vyděšený je ale v tu chvíli celý svět.

Hrdinové, kteří zabránili ještě větší katastrofě, která měla přijít

Jen díky odhodlanosti a odvaze cestujících na palubě letu 93 se podařilo zabránit další ničivé katastrofě. Bohužel za to ale pasažéři letu museli zaplatit svými životy. Režisérovi se povedlo vzdát úctu a poklonu těmto statečným a obyčejným lidem, kteří se postavili svým únoscům. Jen díky nim letoun nenarazil do posledního čtvrtého cíle a nezemřelo tak ještě více lidí. Let číslo 93 se zřítil u Shanksville v Pensylvánii.

Připomeňte si společně s celým světem tyto otřesné události s tímto snímkem.

Autor: Vlastimil V.

#kvíz 1 / 1 | V kterém roce byl tento film natočen?

V kterém roce byl tento film natočen?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 39 lidí
StoryMag.cz - aktuálně čte 6 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 10 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 14 lidí
ZdraveRady.cz - aktuálně čte 34 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 33 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 34 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 6 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 34 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 44 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 33 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 33 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 14 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 10 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 34 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 10 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 6 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 6 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 46 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 46 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 39 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 10 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 46 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 41 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 39 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 6 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 33 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 41 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 41 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 14 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 33 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 39 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 10 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 46 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 14 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 44 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 34 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 46 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 41 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 44 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 14 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 44 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 39 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 44 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 41 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.