Lego Ninjago Film: Slavné kostičky opět na filmovém plátně

Lego patří již mnoho desetiletí mezi nejoblíbenější hračky na světě. Není se proto čemu divit, že se slavná stavebnice již několikrát objevila také na filmovém plátně. S největším ohlasem se setkal snímek Lego příběh. V roce 2017 natočil režisér Charlie Bean Lego Ninjago Film. Počítačově animovaný snímek s prvky dobrodružství i komedie, který v sobě spojuje stejnojmennou řadu hraček a oblíbený animovaný seriál.

Ninjago City a jeho problémy

Mladý Lloyd žije ve městě Ninjago, které pravidelně pustoší temný ninga Garmadon, který je navíc Lloydovým otcem. Následně se rozpoutá bitva o město, do které se zapojí i Lloyd a jeho kamarádi, tajní nindža bojovníci. Jejich cílem je porazit Garmadonovy zlé síly, které hrozí zničením města. Díky učení bojových umění mistra Wu skupina nejen odhalí své skryté vnitřní síly, ale také se dozví více o sobě samých i Garmadonově minulosti.

Empatie i bojová umění

Snímek je samozřejmě určen především pro dětské diváky, a tak je v něm i celá řada skrytých poselství. Jedním z nich je důraz na empatii. Ve filmu totiž Lloyd prochází vývojem od sobeckosti, kdy otce bere jako problém, který je třeba vyřešit, k empatii. Postupně se začne na otce dívat z jiného úhlu pohledu a částečně jeho chování pochopí. Empatie je zde ukázána jako důležitá součást porozumění druhým lidem.

Důležitou součástí snímku jsou samozřejmě bojová umění. Kromě toho, že jsou formou fyzické aktivity, jsou totiž spojená i s určitými myšlenkami, filozofií. I tímto směrem film svým způsobem míří. Po jeho uvedení v Americe výrazně vzrostl počet dětí, které se přihlásily do nejrůznějších kroužků bojových umění.

Na své si přijdou i rodiče

V porovnání s jinými „Lego filmy“ se při sledování Lego Ninjago Filmu pobaví i rodiče dětí. Zásluhu na tom mají především nejrůznější skryté narážky, například na rodičovské stereotypy či Beatles, které tvoří důležitou součást filmu.

Zdroj: csfd.cz, freshfiction.tv

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu