Láska nebeská aneb co o filmu nevíte a proč Hugh Grant v roli premiéra nechtěl tancovat svůj ikonický taneček?

Láska nebeská, film plný lásky zasazený do předvánočního období nás na obrazovkách těší už po mnoho let. Pro někoho jde o naprostou vánoční klasiku, bez které by to už ani nebyly ty pravé Vánoce, někdo se filmu raději obloukem vyhýbá. Což je škoda, i když jde o hodně romantickou vánoční komedii, film je plný hereckých hvězd a přináší nám poselství, na které bychom o Vánocích neměli zapomínat. Láska je opravdu všude kolem nás. Co o filmu a jeho natáčení ale možná vůbec nevíte?

Jak to bylo s rolí Claudie Schiffer?

Na konci filmu má světoznámá modelka jen maličkou roli a ve filmu se všeho všudy objeví jen na minutku. Původně si roli Carol vůbec zahrát ani neměla a režisér se snažil najít herečku, která by vypadala podobně, to se mu ale nepodařilo a tak oslovil samotou modelku. Ta s rolí ve filmu neměla problém, ovšem naúčtovala si pořádnou pálku, i když řekla jen pár slov a sladce se usmála.

Lásky mělo být ve filmu mnohem víc

Film je plný jednotlivých příběhů o lásce, které se do sebe více či méně vzájemně prolínají. Původně jich mělo ve filmu být ale mnohem víc. Další čtyři láskyplné linie byly z filmu vystřiženy a to z jediného důvodu. Film by zkrátka byl až příliš dlouhý a trpělivost fanoušků tvůrci nechtěli riskovat. Navíc původně mělo jít jen o čistě romantický film, jak jinak, než o lásce. Až později se tvůrci rozhodli příběh situovat do předvánočního období. Což by ale opravdu hodně dobrý tah.

Na začátku filmu nebyli herci

Jistě si vzpomínáte, čím film začíná. V samotném úvodu filmu se objevují záběry plné objímání, líbání, úsměvů i slz. Tyto záběry se točily tak, že šlo o skutečné lidi, kteří ani neměli tušení, že je někdo točí. Nic tak nebylo hrané ale naprosto skutečné.

Hugh Grant si zatancovat nechtěl

Kdo by se nepobavil u scény, kdy britský premiér v podání okouzlujícího Hugha Granta rozvlnil boky v domnění, že jej nikdo nevidí. Herci se ale do této scény vůbec nechtělo a později přiznal, že ji doslova protrpěl. Musel ji totiž opakovat hned několikrát a natáčení scény se snažil neustále odkládat. Přitom bez ní bychom si film dnes už neuměli představit. Ještěže se ten Hugh překonal a dal to na výbornou.

Když se nechce herci plakat

Některé scény se musely točit i dvanáctkrát. Například ta, kdy herečka Emma Thompson zjistí, že zlatý náhrdelník nedostala pod stromeček ona, ale jiná. Vezme si tedy své cédéčko Joni Mitchell a jde do ložnice, kde jej poslouchá a pláče, protože si myslí, že ji manžel podvádí. Tato scéna byla velmi emotivní a herečka měla začít plakat. Slzy jí ale jaksi z očí nešly a tak musela písničku poslouchat několikrát, aby se do ní zaposlouchala a slzy se jí samy spustily.

Už jste letos také stihli kouknout na Lásku nebeskou?

Autor: Michaela Richterová

#kvíz 1 / 1 | Koho v tomto filmu hraje Hugh Grant?

Koho v tomto filmu hraje Hugh Grant?

zavřít reklamu