Láska je láska: Generace Q aneb Vítejte ve světě polyamorie a LGBTQIA

Psal se rok 2004, když byl odvysílán první díl seriálu Láska je láska, který se později zapsal do historie LGBT. Seriál, jehož autorkou je Ilene Chaiken, dokázal svým vtipným stylem upoutat pozornost diváků na témata, která byla v té době stále považována za tabu. V průběhu pěti let vzniklo šest řad seriálu. V roce 2019 přišla sama Ilene Chaiken s pokračováním nazvaným Láska je láska: Generace Q, ve kterém se kromě nových postav objevily i některé z původního seriálu. Nyní je na HBO GO k vidění druhá řada. Jak budou milostná dramata hlavních hrdinů pokračovat?

První řada skončila mnoha otazníky

První řada skončila závěrečnou epizodou plnou zvratů. Alice a Nat se rozhodnou ukončit svůj polyamorní vztah s bývalou ženou Nat Gigi, zatímco Sophie, která se má vdávat za Daniho, podvede svého snoubence s kamarádkou Sarah, která pak v návalu viny opustí Los Angeles. Bette čeká náročná kampaň, zatímco Micah zjistí, že muž, se kterým chodí, je ženatý. A druhá řada samozřejmě znovu otevírá otázky, které zůstaly nevyřešeny.

Když jedna osoba žije v několika milostných vztazích

V původním seriálu z roku 2004 bylo jedním z hlavních cílů „normalizovat“ homosexualitu. Seriál ve svých zlatých letech mluvil o mnoha věcech, ale mezi dobrodružstvími jeho hrdinů nebylo téma polyamorie nikdy pečlivě prozkoumáno. Právě proto, že seriálů věnujících se této nuanci LGBT+ je málo, zvolilo si ji pokračování Láska je láska: Generace Q za jedno z hlavních témat.

Ve skutečnosti se o to seriál pokusil již v první sezóně, kdy divákům, složeným jak z fanoušků původního seriálu, tak z nových diváků, předložil milostný příběh ve třech mezi ikonickou postavou původního seriálu Alicí, její novou partnerkou Nat a její bývalou ženou Gigi. Pokud byl proces normalizace polyamorie v první sezóně ještě „nezralý“, nové díly mají vše potřebné k tomu, aby se o ní dalo mluvit uvědoměleji.

Otázka homoparentality

V první epizodě druhé řady se objevila i další potenciálně zajímavá dějová linie, a to příběh dcery Bette a Tiny, která se potýká s objevením vlastní identity. Angie, které její matky brání v plánech zjistit, kdo je dárce, díky němuž přišla na svět, se zdá být odhodlaná dělat si věci po svém.

Zdroj: hbogo.cz, cinematographe.it

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu