Láska je láska: Aneta Krejčíková nebyla se svým výkonem vůbec spokojena

Mladá osmnáctiletá Maruška žije se svým dědečkem a touží po jediném – potkat svou první opravdovou lásku. I dědeček zjišťuje, že mu láska v životě chybí, a proto se po letech sbližuje se svou dávnou láskou, svéráznou důchodkyní Libuší.

Maruščin soused a kamarád Honza se také potýká s nástrahami první lásky, horší to má jen v tom, že je homosexuál – a jeho ambiciózní a rázná matka se s tím nehodlá smířit. Tento komediální snímek z roku 2012 je prostě láskou nabitý až k prasknutí.

Maruška se svým výkonem nebyla spokojená

Herečka Aneta Krejčíková je známá především svým účinkováním v seriálu Ulice. Ve filmu Láska je láska si zahrála Marušku. Sama o sobě tvrdí, že je hodně sebekritická, a tak když se jí po televizní premiéře filmu ptali v rozhovoru, zda se na snímek také podívala, přiznala, že se sice dívala, ale se svým výkonem příliš spokojená nebyla.

A to i přesto, že herečka přípravě na film věnovala mnoho času. Maruška je totiž ve filmu nevidomá, a tak Aneta Krejčíková trénovala nejen s vodící fenkou, která si ve filmu zahrála také, ale hodně času věnovala i rozhovorům s trenérkou slepeckých psů a majitelkou fenky.

Škola pro huliče

Intenzivní přípravu před natáčením nezanedbala ani Eliška Balzerová, která coby důchodkyně Libuška propadla na stará kolena marihuaně. Prošla si takzvanou „huličskou osvětou“, musela se naučit správně balit a držet jointa. Během natáčení ale herečka nekouřila skutečnou marihuanu, nýbrž voňavý tabák.

Mládeži přístupno

Ve filmu je několik scén, které se natáčely v pražském FKK Sauna Klubu. Ve skutečnosti se zde pohybují prostitutky úplně nahé a bílé župany oblékají jen klienti podniku, ale tvůrci chtěli, aby film zůstal přístupný, a proto herečky během natáčení také oblékli do bílých županů.

Postavu romského chlapce Marka si ve filmu zahrál Maciej Cymorek a jde o spolužáka populární zpěvačky Ewy Farne.

Zdroj CSFD, Česká televize

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu