Kyslík: Nový horor na Netflixu, u kterého napětím zapomenete dýchat

Horory vždy patřily a stále patří k oblíbeným filmovým žánrům. Velká část publika se totiž ráda bojí. Moderní technika a nejrůznější počítačové triky navíc v dnešní době umožňují vytvoření velmi efektivních snímků, které působí velmi realisticky a při kterých máte srdce až v krku. Zatímco v minulosti horory často využívaly nejrůznějších démonů, zrůd či zástupců zvířecí říše, dnešní horory se často kombinují s thrillery a psychodramaty. Díky tomu působí mnohem sugestivněji a věrohodněji. Pokud i vy patříte mezi fanoušky těchto snímků, Netflix vám od 12. května nabízí zbrusu nový film s názvem Kyslík.

Režisér, který má s horory bohaté zkušenosti

Režisérem snímku je známý francouzský režisér Alexandre Aja, jehož parketou jsou právě horory. Proslavil se zejména snímky s názvy Noc s nabroušenou břitvou, Hory mají oči či Kořist. Téma snímku Kyslík je velmi nevšední a jak nedávno zveřejněné trailery ukazují, půjde o velmi napínavou a sofistikovanou podívanou. Netflix snímek shrnul do těchto slov: Liz se probudí v kryokomoře a musí si rychle vybavit, kdo vlastně je, aby se dostala ven, než jí dojde kyslík.

Času na záchranu je velmi málo

Hlavní postavou je mladá žena jménem Liz, kterou ztvárňuje francouzská herečka Mélanie Laurent. Ta se jednoho dne probudí a zjistí, že se nachází v jakési kapsli. Netuší, jak se do ní dostala, kdo ji do tohoto vězení zavřel, ani kde se vlastně přesně nachází. Navíc o Liz zpočátku nic nevědí ani samotní diváci. Od té doby začne ubíhat devadesát minut, které má Liz k dispozici na to, aby si nejen vzpomněla na to, co se stalo, ale především na to, aby se ze svého vězení dostala ven dříve, než jí v kapsli dojde kyslík. Původně měla hlavní roli ztvárnit americká herečka Anne Hathaway. Kromě Mélanie Laurent se můžete těšit na Mathieu Amalrica či Malika Zida.

Zdroj: variety.com, netflix.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu