Kvůli natáčení filmu Dokonalá bouře se ryby nezabíjely

Přestože dobrodružný film, který popisuje osud posádky rybářské lodi, jež uvízla uprostřed zuřící bouře, poskytuje drsné záběry, ne všechno je realita. V záběrech uvidíte spoustu mrtvých ryb, ale ve skutečnosti neumřely. Tvůrci filmu na to použili zajímavý trik. Zalepili tak pusu všem ochráncům zvířat.

Nicolase Cage nahradil Mark Wahlberg

Dobrodružný film Dokonalá bouře natočil režisér Wolfgang Petersen. U nás pro mnohé může být poměrně neznámým režisérem, přesto stojí za filmy skvostných jmen, jako je například Nekonečný příběh nebo Trója. V hlavních rolích si zahrál George Clooney a Mark Wahlberg. Druhý jmenovaný nebyl první volbou. Nejprve pro roli rybáře byl osloven Nicolas Cage, ale z neznámého důvodu ji nakonec nezískal.

Jak filmaři získali mrtvé ryby?

Jeden z hlavních problémů, které filmaři řešili, bylo, jak vytvoří iluzi mrtvých ryb. Režisér Wolfgang Petersen patří mezi lidi, kteří jsou velkými zastánci ochrany zvířat, a tak bylo třeba vymyslet, kde vezmou mrtvé ryby. Nakonec je všechny vyrobily z gumy. I živé ryby byly uchráněny před filmovými záběry. Ty jsou vytvořeny jako animatronické loutky. Takto se celý štáb vyhnul problémům s ochránci zvířat.

Na film vznikla i parodie

Co však nedokázali vytvořit počítačově ani nijak jinak, byly pořádné záběry hurikánu. Proto štáb tři dny pořizoval záběry z pravého hurikánu Floyd, který se prohnal Amerikou a patřil v té době k těm nejděsivějším. Záběry jsou naprosto úžasné, a proto není divu, že na tento snímek vznikla i parodie v jednom z dílů žluté rodinky Simpsonových. Konkrétně se jedná o 10. díl 18. série, co dostal název Aquamanželka.

Ve snímku si zahrál i Michael Ironside, který hrál hospodského. Místní obyvatelé si ho spletli se skutečným majitelem baru.

Zdroje: IMDb | foto: 2000 Warner Bros.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu