Kvůli filmu Ztracen v džungli musel držet Daniel Radcliffe přísnou dietu

Dobrodružný velkofilm Ztracen v džungli je natočen podle stejnojmenného románu, který byl napsán podle skutečných událostí. Hlavního hrdinu si zahrál Daniel Radcliffe, neměl to však jednoduché. Musel se na svou roli pečlivě připravit a ještě držel dost zvláštní dietu, díky které se mu jeho postava změnila.

Film byl natočen podle skutečných událostí

Ztracen v džungli byl poměrně dlouho očekávaný film. Hlavní hrdina Yossi toužil utéct nudné rutině všedního života, a tak se vydal se svými přáteli na dobrodružnou pouť po Bolivijské džungli. Netušil však, co všechno ho tam může potkat. Stejnojmennou knihu, podle které byl natočen tento snímek, napsal sám Yossi, a popisuje vše, co se mu v Bolívii přihodilo.

Představitel Harryho Pottera umí hrát i jiné role

Dobrodružný film natočil Greg McLean a jako hlavního představitele si vybral velmi slavného herce Daniela Radcliffe. Tohoto sympaťáka si jistě budete pamatovat ze ságy o Harrym Potterovi, kde ztvárnil samotného hlavního hrdinu. Díky snímku Ztracen v poušti se však musel trochu změnit a shodit nějaká ta kila. Držel velmi přísnou dietu. Denně mohl sníst pouze jedno kuřecí prso a proteinovou tyčinku. Dostal tak dolů 7 kilo.

Radcliffovi chyběl izraelský přízvuk

To však nebylo jediné, na čem slavný herec musel zapracovat. Příprava na tuto roli potřebovala více, a tak byl v úzkém kontaktu se samotným Yossim, aby se o jeho dobrodružné cestě dozvěděl co nejvíce a také bylo třeba pořádně zapracovat na izraelském přízvuku. Natáčení probíhalo v Bonogin Valley Gold Coaste a Queenslandu v Austrálii. Ještě téhož roku měl film svou premiéru na Mezinárodním festivalu v Melbourne.

Zda se Danielu Radcliffovi povedlo lépe zahrát roli čaroděje Harryho Pottera, nebo dobrodruha Yossiho, to posuďte sami.

Zdroj: The Culture Trip, IMDb | foto: Umbrella Entertainment

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT