Kukačky: Autor scénáře vycházel z vlastní zkušenosti

Když vychováváte dítě a zjistíte, že vlastně není vaše a vyměnili vám ho v porodnici, přijde obrovský šok a také rozhodnutí, co bude dál. Emocemi nabitý seriál vypovídá příběh dvou rodin, které stojí před největší zkouškou svého života. A celá situace neovlivní pouze jejich životy.

Stává se to

Autorem scénáře dojemného seriálu je Jan Coufal. Ten při jeho psaní čerpal z vlastních zkušeností. Jeho samotného totiž v porodnici také zaměnili – a jeho matce po porodu přinesli úplně jiné dítě. Naštěstí to ale hned poznala, a tak se děti zase vyměnily a nestalo se nic horšího.

Sabina Remundová byla z role unesená

Herečka Sabina Remundová uvedla, že ihned po přečtení scénáře měla pocit, že je to role přesně pro ni. Vždy totiž hrála zlé a spíše protivné záporné postavy a tentokrát se ujala s radostí role opačné. Její postava je laskavá a milující. Díky postavě Olgy má navíc možnost propojit humor s dramatem, potká ji totiž to, co by žádná žena nechtěla nikdy zažít.

Téma seriálu Kukačky je velmi silné a zároveň jedinečné. K záměnám dětí občas skutečně dochází, moc se o tom ale nemluví. Česká televize tak divákům konečně nabídne něco, co dlouho neviděli. Silný, upřímný příběh, který se tváří, že je neuvěřitelný, ale může být i skutečností.

Zdroj: Česká televize, CSFD

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT