Kuchařka z Castamaru: Nový historický seriál plný romantiky, intrik i vražd

Novinka Netflixu jménem Kuchařka z Castamaru je pomalu plynoucí španělské historické drama. Jde o adaptaci stejnojmenného románu Fernanda J. Muñeze. První řada seriálu se odehrává v Madridu na počátku 18. století a je především milostným příběhem, který se točí kolem Clary Belmonteové, kuchařky trpící agorafobií, a ovdovělého Diega de Castamar, vévody z Castamaru. Děj seriálu je svým způsobem v mnohém předvídatelný. V čem ale seriál mnohé překvapil, je propracovanost jeho kostýmů a scénografie. Od účesů po šaty, od šlechtických sídel až po maličké pokoje služebnictva, vše je zobrazeno velmi detailně a věrně.

Zakázaná láska

Děj Kuchařky z Castamaru je klasickým příběhem lásky dvou lidí, kteří spolu z mnoha důvodů nemohou být. Společenské předsudky ale lásce neporučí. Navíc Diego vidí v Claře velkou podobnost se svou mrtvou ženou, například spojení s liliemi. Clara používá lilie k vaření, zatímco Diegova žena si liliemi často zdobila svůj pokoj. Roli Clary ztvárnila jedna z nejkrásnějších a nejoblíbenějších španělských hereček současnosti Michelle Jenner Hussan. Vévodu z Castamaru hraje charismatický Roberto Enríquez.

Mnoho postav, přítomnost i minulost

V seriálu se během dvanácti epizod první řady odehrává i mnoho dalších vedlejších příběhů. Jeden z nich se točí kolem markýze de Soto, který by společně s vévodovou matkou Diega rád znovu oženil. V tom jim má pomoci mladá dívka jménem Amélie. Ta ale před tím, než se stihne sblížit s vévodou, stráví několik vášnivých nocí s markýzem. Ty samozřejmě nezůstanou bez následku… Kromě milostných vztahů, i těch homosexuálních, se v seriálu setkáme také s politickými intrikami či vraždami. Zároveň je nám ukázána i minulost několika postav včetně Clary. Seriál nám postupem času odhaluje mnohá tajemství, díky čemuž je děj postoupně zajímavější a napínavější.

Zdroj: netflix.com, decider.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu