Krycí jméno U.N.C.L.E. aneb jak v 60. letech vypadala konkurence Jamese Bonda

Zajímavý špionážně dobrodružný snímek s prvky komedie z roku 2015 s názvem Krycí jméno U.N.C.L.E. režíroval a napsal slavný Guy Ritchie. Děj je zasazen na počátek 60. let minulého století, hlavními postavami jsou agent CIA Napoleon Solo a agent KGB Ilya Kuryakin, kteří se účastní společné mise proti tajemné zločinecké organizaci, která usiluje o šíření jaderných zbraní. Jejich spolupráce samozřejmě není úplně nejhladší, zvlášť když je do ní zapojena i krásná mladá žena. Pokud máte představu špionů v šedesátých letech spojenu především s agentem 007, tento snímek vás přesvědčí, že James Bond nebyl jediný charismatický agent té doby.

Tom Cruise dal přednost Mission: Impossible

Původně byl do role amerického agenta Napoleona Sola obsazen Tom Cruise. Nakonec ho ale musel nahradit Henry Cavill, neboť Cruise se rozhodl soustředit na natáčení pátého pokračování Mission: Impossible – Národ grázlů. Henry Cavill měl původně ztvárnit postavu Ilyi Kuryakina.

Film je natočen podle stejnojmenného seriálu

To, že se snímek odehrává v šedesátých letech, není tak úplná náhoda. Film byl totiž natočen podle stejnojmenného špionážního televizního seriálu, který se vysílal v letech 1964 až 1968. Nikdo z hlavních představitelů ale seriál před natáčením neznal.

V hlavní roli zkratky

U.N.C.L.E. je zkratka pro United Network Command for Law and Enforcement neboli Vedení spojené sítě pro právo a jeho vynucování. Noční můrou hlavních hrdinů je poté je T.H.R.U.S.H., což je zkratka pro Technical Hierarchy for the Removal of Undesirables and the Subjugation of Humanity, tedy Technickou hierarchii pro odstranění nežádoucích osob a podřízení lidstva.

Proč se děj odehrává z velké části v Itálii?

Autorem scénáře je společně s Guyem Ritchiem i Lionel Wigram. Nápad, aby se snímek u velké části odehrával ve slunné Itálii, souvisel s tím, že chtěl filmu vdechnout atmosféru slavného snímku Sladký život (La Dolce Vita) a režiséra Federica Felliniho. Kromě Říma se natáčelo také v Neapoli.

Zdroj: cinemablend.com, csfd.cz

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu