Krvavá nevěsta: Horor, díky kterému pro vás žádná hra na schovávanou nebude už nikdy stejná

Ve snímku Krvavá nevěsta se mladá žena stane kořistí bohaté rodiny svého novomanžela v rámci dlouholeté rodinné tradice pořádat posvatební herní večer. Nejkrásnější den života se tak rázem stává smrtelně nebezpečným. Kromě mnoha způsobů, kterými se Samara Weavingová v roli Grace zoufale snaží v průběhu filmu skrývat, se v něm skrývá i poměrně velké množství zajímavých zákulisních faktů, které stojí za to objevit.

Povědomé filmové lokace

Tři roky starý film si okamžitě vysloužil chválu kritiků i diváků jako povedený hororovo-komediální crossover. Skvěle totiž kombinuje srdcervoucí napětí a krev s dávkou dysfunkčního rodinného humoru a několika chytrými společenskými satirami. Pokud vám sídlo Le Domas „Dominion“ připadá povědomé, možná jste fanoušky Adama Sandlera. Jednou ze tří hlavních kanadských lokací použitých ve filmu totiž bylo panství Parkwood, které se objevilo v exteriérových záběrech a bylo domovem titulní postavy z filmu Billy Madison a spousty dalších filmů. Producenti použili též zámek Casa Loma, který někteří mohou znát jako Wayne Manor ze seriálu Titáni, neboť jeho gotický interiér dobře odpovídal luxusnímu životnímu stylu bohaté rodiny.

Volby 2016 inspirovaly satirický podtext filmu

Snímek Krvavá nevěsta si všímá i toho, jak „konfliktní“ vztah osiřelé Grace k rodině Le Domasových naráží rovněž na témata ekonomického třídního rozdělení. Tvůrce se totiž svým způsobem inspirovaly výsledky prezidentských voleb v roce 2016, ve kterých vyhrál Donald Trump. Tyler Gillet to rozvedl následujícími slovy: „Privilegia a oprávnění jsou opravdu nebezpečné věci, a film je v mnoha ohledech rozhovorem o tom.“

Bizarní chování Le Domasových není jen prostředkem satiry, ale také poctou jednomu z nejdůležitějších sci-fi pořadů v historii televize. V úvodním flashbacku ve filmu vidíme rodinu, jak loví ženicha mladší tety Heleny a přitom si nasazují zlověstné masky, které se nápadně podobají maskám z epizody slavného seriálu The Twilight Zone. V epizodě s příznačným názvem „Masky“ nutí umírající aristokrat své chamtivé dospělé děti nosit masky představující jejich ošklivé vnitřní osobnosti, aby mohly získat dědictví, což by mohlo být další jemnou nápovědou k socioekonomické tematice.

Zranění během natáčení

Jak se však ukázalo, ne všechna zranění při natáčení byla výsledkem filmové magie. Samara Weavingová totiž při zkoušce kruté bojové scény udeřila do obličeje svou filmovou tchyni Andie MacDowellovou. Naštěstí herečka, která ve filmu hraje Becky Le Domasovou, všechny na place ujistila, že „jen potřebuje trochu ledu“, než se vrátí ke zkoušce. Když už mluvíme o zraněních Andie MacDowellové na place, její malá nehoda se Samarou Weavingovou možná nebyla ničím ve srovnání s bolestí, kterou už trpěla. Po velkou část natáčení totiž herečku sužovaly obrovské bolesti zad, které měly vliv i na poněkud specifický způsob chůze její postavy.

Zdroj: imdb.com, movieinsider.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu