Klasický horor: Zajímavý příběh s odkazy na italskou mafii

Název nového italského snímku, který je od půlky července k vidění na Netflixu, mluví sám za sebe. Klasický horor je klasicky strukturovaný horor, v němž je vše do detailu prozkoumáno, aby divák dostal napínavý a hrůzyplný příběh.

Zápletkou je výlet v obytném voze

Lékař Riccardo, zahraniční pár Mark a Sofie a mladá Elisa, která je nucena podstoupit potrat, aby si udržela práci, ale která se s tímto rozhodnutím očividně nespokojuje, cestují na jih Itálie do Kalábrie na palubě obytného vozu Fabrizia, mladého a poněkud nešikovného muže, který sní o tom, že se stane filmovým režisérem. Po sérii sporů týkajících se Fabriziovy poněkud pomalé jízdy se Mark rozhodne převzít řízení, přestože je unavený a mírně opilý. Když jsou nuceni odbočit, aby se vyhnuli mršině zvířete, narazí do stromu, Mark si poraní koleno a karavan se rozbije. Nejpodivnější však je, že se pětice ocitne daleko od hlavní cesty, ve zdánlivě opuštěném lese a s nefunkčními telefony…

O hrůzu není nouze

V okolí se nachází pouze jeden dům, uvnitř kterého jsou fresky odkazující na starou legendu o třech španělských rytířích. Fabrizio následně vypráví svým společníkům příběh o tom, jak rytíři založili známé  zločinecké organizace: Osso založil Cosa Nostru na Sicílii, Carcagnosso ‚Ndranghetu v Kalábrii a Mastrosso Camorru v Neapoli. V hororu jsou tito zakladatelé tří větví italské mafie prezentováni jako démonické bytosti. Příběh se postupně komplikuje, jednotliví pasažéři přicházejí o život a Elisa si pak uvědomí, že nic není tak, jak se na první pohled zdá.

Co to vše má vlastně znamenat?

Fabrizio není milý chlapík, který natáčí cestovatelská videa, ale režisér krvavých hororů, který vše vymyslel tak, aby se jeho spolucestující ocitli přesně tam, kde potřebuje, v rukou vrahů, s nimiž komunikuje pomocí falešného naslouchátka. A co má mafie společného s klasickým hororem? Prakticky všechno, protože Fabriziovy filmy vznikají na přímou objednávku ‚Ndranghety, která má zájem na výrobě hrůzyplných filmů,  které veřejnost miluje, ale které může ve skutečnosti přinést jen realita.

Zdroj: netflix.com, hallofseries.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu