Kirstie Alley radí rodičům, aby nenechávali své děti koukat na seriál Proč? 13x proto

Seriál „Proč? 13x proto“ patří k poměrně úspěšným projektům. Jsou natočené už 4 série. Podle americké herečky Kirstie Alley není seriál vhodný pro dospívající lidi, a jejich rodiče by jim ho měli zakázat. Myslí si, že je v seriálu příliš mnoho sebevražd, šikany a duševních chorob. Poukazuje také na jiné nepatřičné věci.

Seriál se natáčel v prostředí střední školy

Seriál „Proč? 13x proto“ je určen zejména dospívající mládeži. Toto mysteriózní drama rozkrývá postupně hned několik záhad. Na této škole totiž mají všichni co skrývat. Seriál poukazuje na lži, pomluvy a pomsty. Podle Kirstie Alley je však pro děti příliš drastický, a tak se k tomuto projektu neváhala veřejně ozvat na sociálních sítích a poprosila rodiče, aby tento seriál doma zakázali.

Kirstie Alley nabádá rodiče, aby dětem tento seriál zakázali

Seriál „Proč? 13x proto“ čelil kritice po celou dobu jeho natáčení. Mnoho lidí odsuzovalo tento projekt, protože je v něm mnoho sebevražd, znásilnění, šikany, duševních chorob a vražd. Podle mnohých není vhodné, aby se dospívající děti koukaly na něco tak brutálního. Samotná Kirstie Alley se zaměřila především na scénu, kdy spáchá sebevraždu dospívající dívka Hannah Baker. Bojí se totiž, aby si z ní dívky po celém světě nebraly příklad.

Tento seriál má podle Alley zvrácené hodnoty

Herečka vyjádřila také svůj názor v tom, že tento seriál není špatný, pokud je vám 40 až 70 let, ale pro mladistvé ne. Vyzvala rodiče, aby nenechali své dospívající děti koukat na to, jak je znásilněn 15 let starý chlapec nebo je sexuálně napadena mladá dívka. Na svých sociálních sítích poprosila rodiče, aby vedli své děti k lásce a dobrotě, ne k chaotickému životu se zvrácenými hodnotami.

Tento seriál čelil kritice také kvůli smrti spojené s virem HIV, kterou diváci mohli sledovat v poslední epizodě čtvrté série.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT