King Kong: Které zvíře nahradilo ve filmu jeho řev?

Skupina filmařů se rozhodne, že se vydá na bájný ostrov Skull Island, kde podle všech informací má kromě několika prehistorických zvířat stále žít i král přírody – King Kong. Ostrov skutečně naleznou v čele s režisérem, scénáristou a krásnou Ann, aby o něm natočili dokumentární film.

Když však na ostrově přistanou, Ann se zmocní nebezpeční domorodci a mají v plánu ji obětovat při rituálu King Kongovi. Ten se však při pohledu do očí něžné dívky zachová tak, jak by dnešní civilizace u tak děsivého zvířete vůbec neočekávala.

Nebezpečný řev King Konga

Během několika scén se celou džunglí ostrova rozléhá nebezpečný řev, kterým King Kong ukazuje svou neskutečnou sílu. Ve skutečnosti se však jedná o lví křik, který filmový štáb vybral za nejdůvěryhodnější. Aby taky ne, za krále džungle dnešní doby se považuje právě lev.

Jack Black dostal paruku

Ačkoliv se může zdát, že herec paruku nepotřebuje, hlavní skupina filmového štábu rozhodla jinak. Režisér Peter Jackson měl připomínky k tomu, jakým způsobem je ostříhán herec Jack Black, který v příběhu představoval režiséra dokumentárního filmu. Proto se společně s maskérnou rozhodl pro paruku.

Skutečně velmi nákladný film

Snímek King Kong byl nejdražším filmem jeden celý rok, dokud v roce 2006 nepřišel ještě nákladnější, a to Superman se vrací. Během marketingové akce a propagace celého filmu se skupina grafiků rozhodla připravit velmi podobný billboard a pověsit ho na známém náměstí Times Square, podobně jako tomu bylo s propagací stejnojmenného filmu v roce 1933.

King Kong měl mnoho zvláštních vlastností

Herec Andy Serkis si trval na tom, že by King Kong neměl být ve filmu jako děsivý masožravec. Gorily jsou totiž ve skutečném životě samozřejmě býložravci.

Krásný filmový příběh, který představuje sílu přírody a něžnost ženského pohlaví, vás rozhodně zaujme svým pojetím i skvělým hereckým obsazením.

Zdroje: csfd.cz, imdb.com

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT