Když slavní slaví… Nová česká Líza Simpsonová, Vilém z Máje anebo česká herecká legenda

Stejně jako každý týden i dnes můžete společně s námi popřát k narozeninám třem hereckým osobnostem a celebritám. Kdo to bude tentokrát? Pojďte se podívat, kdo je zase o rok starší.

Ivana Korolová

Herečka a dabérka se narodila 17. září 1988 v Pardubicích. Vystudovala obor hudebně-dramatický na Pražské konzervatoři. Znát ji můžete například z filmů Panic je nanic, Dvanáct měsíčků nebo Ať žijí rytíři. Vystupovala také v televizním pořadu O korunu krále Karla. V současnosti se pravidelně objevuje na obrazovkách televize Prima v seriálu Krejzovi. Pokud si ji stále nevybavujete, rozhodně znáte alespoň její hlas. Ivana Korolová je totiž naší vyhledávanou dabérkou. Od roku 2017 převzala dabování Lízy Simpsonové v oblíbeném animovaném seriálu Simpsonovi, když zemřela Helena Štáchová.

Anketa: Kdo z těchto herců je váš oblíbenec?
Celkem hlasů: 166

Matěj Stropnický

Český politik, novinář a herec se narodil 18. září 1983 v Praze. Matěj Stropnický je synem herce, diplomata a politika Martina Stropnického a scénáristky Lucie Stropnické. Stejně jako jeho otec Martin se i Matěj angažuje jak na politické scéně, tak na té herecké. Z filmu ho můžete znát především jako výrazného loupežníka Viléma z filmového zpracování slavné Máchovy básně Máj. Do role si ho vybral sám režisér F. A. Brabec. V říjnu 2017, krátce před parlamentními volbami, po předchozích dlouhých spekulacích Matěj Stropnický otevřeně přiznal médiím svou homosexuální orientaci. V srpnu roku 2018 společně se svým přítelem koupili zámek ze 17. století v Osečanech na Příbramsku. Opuštěnou historickou budovu se tak snaží zachránit.

Daniela Kolářová

Jedna z nejlepších českých hereček se narodila 21. září 1946 v Chebu. Před kamerou debutovala ve dvaceti letech televizním snímkem Konec velké epochy. Před filmovou kamerou se objevila jen o rok později ve filmovém zpracování Páralova románu Soukromá vichřice. V roce 1969 se poprvé setkává před kamerou s Jaromírem Hanzlíkem ve filmu Slasti otce vlasti, se kterým později vytvoří nezapomenutelnou dvojici hned v několika snímcích.

Jako manželka Jaromíra Hanzlíka se pak představila v televizním seriálu Taková normální rodinka. Jako milenecký pár se pak spolu ještě objevili v Noci na Karlštejně a v Létě s kovbojem. Dohromady jim to opravdu šlo. Daniela Kolářová se do paměti diváků zapsala ale i dalšími skvělými rolemi ve filmech Na samotě u lesa, Setkání v červenci nebo v Kulovém blesku. Z novějších snímků vzpomeňme na Obecnou školu, Tmavomodrý svět nebo Vratné láhve. Dodnes herečka patří k vyhledávaným divadelním a filmovým herečkám a končit se rozhodně nechystá.

Oslavencům blahopřejeme!

 

Autor: Vlastimil Vachta

Mohlo by Vás zajímat​

ZAVŘÍT