Když slavní slaví: Dnes oslaví narozeniny herečka s poskvrněnou minulostí Winona Ryder. Jaký byl její vzestup a pád a jak se dokázala zase postavit na nohy?

Přidat na Seznam.cz Přidejte si náš web na hlavní stránku seznam.cz

Tmavovlasá a křehká kráska s uhrančivýma očima byla ve své době uznávanou a jednou z nejvyhledávanějších mladých hereček své generace. Sláva, peníze a úspěch se na ní ale dost podepsaly. Potýkala se s psychickými problémy i závislostí. Když ji pak přistihli při krádeži v luxusním obchodě, vypadalo to, že se k herectví už ani nevrátí. Ona se však dokázala postavit znovu na nohy a dnes je zase zpátky na výsluní. Dnešní oslavenkyně to v životě opravdu jednoduché neměla. Ale popořadě.


Dětství v hippies komuně

Winona Laura Horowitz, pod uměleckým jménem známá jako Winona Ryder se narodila 29. října 1971 v Minnesotské Winoně. Ano, své jméno dostala podle místa, kde se narodila. Oba její rodiče byli bohémští intelektuálové, kteří své děti neposílali do školy a učili je raději doma. Winona společně se svými třemi sourozenci tak vyrůstala v severokalifornské komunitě hippies. Bydleli v barevném autobuse a prožila tak skutečně nekonvenční dětství.

Sama Winona se pak už ve třinácti letech rozhodla prosadit v šoubyznysu. Hledačům talentů se skutečně líbila a tak začala dostávat první malé role, většinou mladých zamilovaných dívek. Prorazila na vrchol až jednou z hlavních rolí v oblíbeném duchařském filmu Beetlejuice.

Hvězda první kategorie

Po první větší roli se s nabídkami na práci pro Winonu jakoby roztrhnul pytel. Doslova ihned se pak stala idolem všech teenagerů a všichni ji obdivovali a milovali. Byla krásná ale nebyla stejná jako ostatní. A to se všem líbilo. Přišla role jedné z dcer Cher ve filmu Mořské panny, a když si poté zahrála ve filmu Střihoruký Edvard, kde se mimochodem výrazněji poprvé prosadil také Johny Deep, byla z ní už hvězda první velikosti.

Režisér Francis Ford Coppola ji následně obsadil do svého zpracování legendárního příběhu o hraběti Drákulovi, kde si zahrála dokonce dvojroli. Za svou roli v milostném snímku Martina Scorseseho Věk nevinnosti pak byla v roce 1993 nominovaná na Oscara. Zazářila také ve slavném dramatu natočeném podle slavného románu Malé ženy. Byla jednou z mála hereček, které uznávali jak diváci, tak i kritici.

Zvláštní společnost, divoké večírky a problémy

Není nic neobvyklého, že slavní a bohatí vyhledávají společnost, vyráží na večírky a užívají si života na vysoké noze. V případě Winony se ale začalo šuškat o velmi zvláštní společnosti lidí, se kterými se stýká a o večírcích, které neznají konce. Nakonec přišel šok pro všechny, slavná a všemi milovaná mladá herečka byla přistižena v luxusním obchodě při krádeži. Líbily se jí věci asi za 5000 dolarů, ne že by na ně neměla. Ona je prostě potřebovala ukradnout.

Média doslova zaplavily informace o tom, jak jde Winonina hvězda strmě dolů. Během soudního procesu pak byla odsouzena k veřejně prospěšným pracím a stáhla se raději dobrovolně do ústraní. Z Los Angeles se přestěhovala do San Franciska, kde trávila dětství.

Žádné prohlášení a náhlé zmrtvýchvstání

Winona se potýkala s vážnými psychickými problémy, po odsouzení se zhroutila a nakonec skončila závislá na prášcích proti bolesti. Sama pak prohlásila, že po prášcích byla úplně mimo, nebyla utlumená ani ospalá ale spíše zmatená. Svůj skandál ale dlouho vůbec nekomentovala a prostě se jen stáhla. Dlouhé roky ji nikdo před kamerami neviděl. Nikdy prý necítila vinu za svou krádež, měla pocit, že nikomu konkrétnímu tím neublížila.

Proto se k věci odmítla jakkoliv vyjadřovat a jen čekala, až přijde vhodný čas se vrátit. Až lidé zapomenou a už je její skandál přestane zajímat. A ta doba přišla. Dnes už zase Winona řádí, ale tentokrát na place. Zase točí jeden zajímavý projekt za druhým a vypadá neskutečně dobře. Podařilo se jí zabojovat, zbavit se závislosti i vyrovnat se svou křehkou psychikou.

Oslavenkyni přejeme jen to nejlepší do života a u žádné skandály. Byla by to škoda, co myslíte?

Autor: Michaela R.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si náš web na hlavní stránku seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.