Když slavní slaví…. Čerstvá maminka, hollywoodský krasavec nebo zootechnik z filmu Vesničko má středisková

I tento týden popřejeme třem slavným osobnostem filmového plátna k jejich narozeninám. V čem se proslavili a co dělají dnes?

Kristýna Leichtová

Herečka se narodila 14. 9. 1985 v Plzni. Patří k našim předním televizním herečkám a věnuje se také dabingu a divadlu. Do povědomí diváků se dostala rolí v Účastnících zájezdu režiséra Vejdělka. Ovšem všichni si ji vybavíme hlavně jako Ivušku z televizního sitcomu Comeback. Následně se objevila v několika dalších seriálech jako Gympl s.r.o., Cesty domů a Ohnivé kuře. Před rokem se stala maminkou dcerky Dorotky.

Anketa: Které hvězdě byste nejraději popřáli osobně?
Celkem hlasů: 172

Jan Hartl

Herec se narodil 12. 9. 1952 v Praze. Ve filmu debutoval malou němou rolí nového zaměstnance autoservisu, při přijímacím školení v komedii Jáchyme, hoď ho do stroje. Ve větší úloze se představil ve filmu Holky z porcelánu, kde si zahrál zakřiknutého instalatéra. Každý si ho ale vybaví především z jeho role zootechnika ve slavné komedii, Vesničko má středisková, kde dostal větší prostor a zahrál si svůdníka, který pálí za vdanou Libuší Šafránkovou. Díky své vysoké štíhlé postavě a nevině vzhlížejícím očím dostával vždy role nesmělých a osamělých mladíků. Dnes se objevuje už především jen v divadle. Herec se o svém soukromí moc nebaví a rozhovory nedává.

Tom Hardy

A to nejlepší nakonec. Tento hollywoodský herec se narodil 15. 9. 1977 v Londýně v Anglii. Než se stal slavným hercem byl to trochu divoch. V mládí byl dokonce několikrát zatčený, rád se věnoval drogám a alkoholu a tak moc nenasvědčovalo tomu, že z něj jednou bude hvězda takové velikosti. Což dnes určitě je. Patří k nejvíce obsazovaným hercům současnosti. Začínal malou rolí v seriálu Bratrstvo neohrožených v roce 2001.

Ve stejném roce se pak objevil v dalším válečném díle a to ve filmu Černý jestřáb sestřelen. V roce 2002 pak podstoupil léčení ze své závislosti na alkoholu a od roku 2003 už vůbec nepije. Objevil se v mnoha úspěšných a slavných filmech, za všechny zmiňme Warrior, Tohle je válka!, Temný rytíř povstal, Země bez zákona, Dítě číslo 44, The Revenant nebo Dunkerk. Naposledy zazářil v komiksové předělávce Venom a má našlápnuto opravdu skvěle.

Všem našim oslavencům samozřejmě blahopřejeme.

Autor: Martin Liška

Mohlo by Vás zajímat​

ZAVŘÍT