Když se herci neosvědčí, nahradí je někdo jiný. Ve kterých filmech došlo ke změně představitelů?

Každý z nás se musí smířit s tím, že je nahraditelný. Tím spíše herci, kterých je hodně a když se jeden neosvědčí nebo již nemůže opět k natáčení nastoupit, nahradí ho někdo jiný. Ve kterých filmech jsme mohli ve stejné roli vidět dva různé herce?

Když se jeden neosvědčí

Ve filmu Hon na ponorku si zahrál roli Jacka Ryana herec Alec Baldwin. V pokračování filmu s názvem Vysoká hra patriotů se už ale neobjevil a roli po něm převzal herec Harrison Ford. Sám se tehdy k tomu ale vyjádřil tak, že šlo o pěkné svinstvo.

Filmovým Hulkem se zase jako první stal Edward Norton. Jenže film Neuvěřitelný Hulk neměl u diváků takový úspěch, jak jeho tvůrci očekávali, a tak byl v dalších projektech herec nahrazen Markem Ruffalem.

Když už se herci do toho nechce

Ale může nastat i zela opačná situace, někdy totiž už sám herec v pokračování být nechce, a tak své místo přenechá někomu jinému. Například herec Michael Keaton byl vůbec prvním filmovým Batmanem. Zahrál si jej dokonce dvakrát a potřetí už předal štafetu Valovi Kilmerovi. Jednoduše se mu scénář k filmu Batman navždy nezamlouval, a tak v něm odmítnul hrát.

U filmů o netopýřím muži se ale změna děla vícekrát. Herečka Katie Holmes, která si zahrála ve snímku Batman začíná postavu Rachel Dawesové, už nechtěla být v druhém filmu Temný rytíř a její roli převzala Maggie Gyllenhaal.

Když herec zemře

I tohle se bohužel stává. Starší herci občas mezi natáčením pokračování zemřou, jako například představitel ředitele školy čar a kouzel v Bradavicích Brumbála. V prvním díle Harry Potter a Tajemná komnata si jej zahrál Richard Harris, ten ale zemřel ještě krátce před filmovou premiérou a pro další díly za něj roli převzal Michael Gambon.

Změnu herce ale diváci většinou příliš nevítají. Je pravdou, že celý film je pak už tak nějak jiný než ten předešlý.

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu