Kdo si letos nejvíce vydělal? Svalovec Dwayne Johnson si první místo opět udržel a u žen vládnou hvězdy televizních seriálů.

Že se herci ani herečky nemají určitě špatně, víme všichni. Zajímá vás ale přesné cifry, které jim za tento rok přistály na účtech. Pořádně se držte, protože jejich dřina na place jim přináší opravdu pohádkové sumy. Ale upřímně řečeno, jen za hraní své peníze nemají. Často jim nejvíce vydělávají bokovky.

Král The Rock a úspěchy Avengers na ostatních příčkách

Začneme muži, protože nutno dodat, že žebříčku už podruhé za sebou vévodí Dwayne Johnson. Herec, který se proslavil také jako úspěšný wrestler si za letošní rok přišel opět na největší balík mezi herci. Minulý rok řekl herec magazínu Forbes: „Nejdříve musíte myslet na publikum. Co publikum chce, a tím pádem jaký nejlepší scénář můžete vytvořit, aby odešlo domů šťastné a spokojené.“.

Vypadá to, že mu jeho teorie vážně vychází. Herci ale nevydělává jen hraní. Dost mu vydělává také jeho kolekce oblečení, bot a sluchátek, kterou uvádí pod značkou Under Armour. Na dalších předních příčkách se umístili muži, kteří si zahráli ve snímku Avengers: Endgame. Díky němu se na druhém místě umístil Chris Hemsworth a na třetím místě filmový Ironman Robert Downey Jr.

TOP 10 nejbohatších herců

A zde je celý mužský žebříček i s přesnými ciframi. Od těch ale herci ještě musí odečíst 5 – 15 % jako poplatky svým manažerům, agentům a členům týmu. Žebříček vychází z dat společnosti Nielsen, ComScore, Box Office Mojo a IMDB a také z rozhovorů s odborníky na filmovou branži.

1. Dwayne Johnson 89,4 milionu dolarů

2. Chris Hemsworth 76,4 milionu dolarů

3. Robert Downey Jr. 66 milionu dolarů

4. Akshay Kumar 65 milionu dolarů

5. Jackie Chan 58 milionu dolarů

6. Bradley Cooper 57 milionu dolarů

7. Adam Sandler 57 milionu dolarů

8. Chris Evans 43,5 milionu dolarů

9. Paul Rudd 41 milionu dolarů

10. Will Smith 35 milionu dolarů

Herečky z televizních seriálů se dnes mají nejlépe

Herečkám už nestačí jen stát před kamerou. Hned sedm z nich, které se umístily na předních příčkách, totiž začalo i podnikat ve filmovém průmyslu. V čele s Reese Witherspoon se její kolegyně Jennifer Aniston, Nicole Kidman, Charlize Theron, Margot Robbie a Elizabeth Moss starají o to, aby se na televizních obrazovkách objevovalo více příběhů, kde hlavní roli hrají sebevědomé ženy.

Na první příčce žebříčku se stejně jako u mužů od loňského roku nic nezměnilo. Nejvýdělečnější herečkou se opět stala, Scarlett Johansson a to především díky své roli v trháku Avengers: Endgame, kde si po boku mužů zahrála jako jediná žena. Filmu za své výdělky vděčí i nejlépe placení muži, jde vidět, že si své projekty slavné hvězdy opravdu umí vybírat. A jak vypadá celý žebříček?

TOP 10 nejbohatších hereček:

1. Scarlett Johansson 56 milionů dolarů

2. Sofia Vergara 44,1 milionů dolarů

3. Reese Witherspoon 35 milionů dolarů

4. Nicole Kidman 34 milionů dolarů

5. Jennifer Aniston 28 milionů dolarů

6. Kaley Cuoco 25 milionů dolarů

7. Elizabeth Moss 24 milionů dolarů

8. Margot Robbie 23,5 milionů dolarů

9. Charlize Theron 23 milionů dolarů

10. Ellen Pompeo 22 milionů dolarů

Skutečně astronomické částky, co myslíte?

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu