Kate a Leopold: Co všechno se musel Hugh Jackman před natáčením filmu naučit?

Tento krásný příběh lásky se odehrává ve dvou časových úsecích. Jedním  z nich je 19. století, odkud je krásný a velmi bohatý muž, nemá rád však zvyklosti té doby a také nechce poslouchat názory svého otce. Na druhé straně stojí krásná a moderní žena jménem Kate, která žije v současnosti.

Leopold se ocitá díky cestování v čase v současnosti. Je pro něj velkým překvapením dnešní svět v podobě, jaký ho známe. Nezná auta, která jezdí na silnicích, ani telefony a jiné vymoženosti. Shodou okolností potkává Kate a mnohdy dochází ke komickým situacím. Kate natolik důvěřuje svému novému příteli, že se vrhne do neznáma. Hlavní roli obsadila Meg Ryan a Hugh Jackman.

Ocenění za píseň od Stinga

Ve světě filmu se dává mnoho filmových cen. Tento krásný příběh dostal Zlatý Globus za píseň Until od zpěváka jménem Sting. Cena byla udělena v roce 2001, ve stejný rok, kdy byl film natočen. Kromě Zlatého Globusu byla píseň nominována na cenu Academy Awards, a to v roce 2002. Stejně tak byl herec Hugh Jackman v roce 2002 nominován na cenu za nejlepšího herce. Bohužel jinezískal, předběhl ho Gene Hackman za roli ve filmu Taková zvláštní rodinka z roku 2001.

Hugh Jackman se před natáčením naučil jezdit na koni a tancovat

Film se z části odehrává v jiném světě, než v tom našem dnešním. Leopold měl vybrané chování a musel se umět chovat. Herec Hugh Jackman se proto před natáčením vydal za Jane Gibsonovou, což expertka na etiketu a společenské chování, a to zejména ve stejném období, z něhož Leopold pocházel. Musel se také naučit jezdit na koni a dokonale tancovat, což samozřejmě splnil.

Ve filmu najdete dvě chyby

Možná si vzpomenete na scénu, kdy je Leopold v restauraci společně s J.J.em, kterého hrál Bradley Whitford. Vysvětloval mu, jaké byly chyby v opeře Bohéma. Problém je v tom, že tato opera vznikla v roce 1896 a Leopold žil někdy okolo roku 1876. Podobnou chybu byste našli ve scéně, kdy Leopold tvrdí, že Stuart je Jack Rozparovač. Toto by nebylo možné. V této době ještě Jack nevraždil a nikdo ho neznal.

Dá se říci, že ve filmu je ještě jedna chyba. Když se Leopold probudí v bytě u Stuarta, tak zapne televizi. V té ale náhodou běží díl seriálu The Prisoner z roku 1967.

Cestování v čase

Cestování v čase je známé i z ostatních filmů. Takové se již objevuje ve filmu 12 opic. Proč se vlastně v čase cestuje? Ten, kdo se pokouší jen budoucnost změnit, nakonec však změní vše, do čeho zasahoval.

Také věříte, že se dá cestovat v čase, nebo je to pro vás jen čirá fantazie? 

Zdroje: rotentomatto, IMDB, CSFD

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu