K-9: Můj přítel se studeným čumákem aneb znáte nejoblíbenější filmy se psími hrdiny?

Psi jsou nejvěrnějšími přáteli člověka. Není se proto čemu divit, že se často objevují i jako hrdinové v nejrůznějších filmech a seriálech. Jednou z kategorií těchto snímků jsou ty, ve které jsou hrdiny policejní psi. K nejznámějším snímkům tohoto typu patří seriál Komisař Rex nebo film K-9: Můj přítel se studeným čumákem. Nejedná se ale zdaleka o jediné. V jakých dalších filmech naši čtyřnozí miláčci zazářili?

Beethoven

Nesmrtelná rodinná komedie o bernardýnovi, který vyroste více, než si jeho majitelé zpočátku myslí. Snímek z roku 1992 následně velmi přispěl k tomu, že se toto plemeno, které původně vyšlechtili mniši v průsmyku svatého Bernarda na hranicích mezi Švýcarskem a Itálii a které proslulo jako záchranářský pes, stalo velmi oblíbeným po celém světě.

101 dalmatinů

Zatímco snímek Beethoven přispěl k popularitě bernardýnů, snímek 101 dalmatinů zvýšil zájem o tyto krásné černo-bílé mazlíčky. Legendární je především postava Cruelly De Vil, majitelky módního salonu, která chce z kůží pejsků ušít kožich. Připadá vám 101 hodně? Pak věřte, že ve filmu se nakonec objevilo více než dvě stě dalmatinů. Vzhledem k tomu, že štěňata dalmatinů jsou bílá, museli jim filmaři typické skvrny domalovat.

Neuvěřitelná cesta

Komedie o tom, jak dva psi, zlatý retrívr Shadow a americký boxer Chance, společně s perskou kočkou Sessy  rozhodnou najít své páníčky, kteří odjeli na dovolenou. Všichni hlavní hrdinové měli hned několik dvojníků, kteří za ně zaskakovali ve složitějších scénách, nebo když byli unavení.

Marley a já

Romantická komedie o manželském páru, který si pořídí štěňátko labradora. Přesněji ho pořídí Oven Wilson, který se na rozdíl od Jennifer Aniston ještě necítí na založení vlastní rodiny. Marley se stane právoplatným členem rodiny, která se postupem času rozroste i o několik dětí. Bohužel čas nejde zastavit, a jednoho dne se s ním tak rodina v jedné z nejdojemnějších scén všech filmů s psím hrdinou musí rozloučit.

Lassie se vrací

Známý příběh kolie Lassie byl zfilmován už roku 1943, v roce 2020 pak vznikl stejnojmenný remake. Díky tomuto filmu jsou kolie všeobecně považovány za velmi inteligentní a věrné psy.

Lady a Trump

Psi jsou oblíbenými hrdiny nejen filmů hraných, ale samozřejmě i animovaných. Typickým příkladem je snímek Lady a Tump o lásce psí slečny z vyšší společnosti a psího tuláka. Nejznámější scénou filmu zůstává i po letech ta, ve které spolu společně jedí špagety a jelikož oba jedí tutéž špagetu, skončí scéna jejich romantickým polibkem.

Zdroj: dogtagart.com, mydomaine.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu