Jim Parsons aneb jak žije seriálový Sheldon Cooper dnes?

Herec Jim Parsons se proslavil coby doktor Sheldon Cooper v americkém seriálu Teorie velkého třesku. I přestože se herec věnuje už i dalším projektům, ze stínu své nejslavnější role se jen tak nedostane. Může za to i fakt, že si zahrál opravdu hodně ikonickou postavu, která celému seriálu dodávala šťávu. Co baví skutečného Sheldona v soukromí?

Počátky kariéry

Herec vystudoval herectví na University of Houston. V polovině první dekády 21. století se začal objevovat v menších filmových rolích. Zahrál si například ve filmech Procitnutí v Garden State nebo Škola svádění. Účinkoval také v seriálech Soudkyně Amy nebo Griffinovi. Popularitu však získal až s rolí doktora Coopera v seriálu Teorie velkého třesku. Ten se začal vysílat v roce 2007.

V roli geniálního a zároveň velmi zvláštního fyzika Jim Parsons zazářil, za roli posbíral i několik ocenění. V letech 2010, 2011, 2013 a 2014 získal televizní cenu Emmy a v roce 2011 přidal do sbírky dokonce Zlatý glóbus.

Jim Parsons a jeho soukromí

Hercovo soukromí vzbuzovalo velkou zvědavost od samého začátku. Dlouho se spekulovalo o jeho sexuální orientaci. Dohady i o tom, jak to herec má se vedly již od roku 2009. Herec sám dlouho mlčel, až v roce 2012 během rozhovoru pro deník The New York Time, uvedl, že je gay. Se svým přítelem Toddem Spiewakem se v roce 2017 vzali.

V běžném životě nemá Jim Parsons se seriálovým Sheldonem nic společného. Herec má blízko ke sportu, rád hraje tenis, basketbal nebo baseball. Rozumí ale i hudbě a rád hraje na klavír.

Jako producent se podílel na seriálu Malý Sheldon, který popisuje nelehké dětství malého génia. V seriálu vystupoval též jako vypravěč.

Autor: Vlastimil Vachta
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu