Jaký je Elton John jako Rocketman? Filmařsky lepší než Freddie Mercury!

Přidat na Seznam.cz

S velkolepými filmy, které popisují životy legendárních hudebníků, se v poslední době roztrhl pytel. Nám to ale ani v nejmenším nevadí – alespoň dokud bude jejich kvalita tak vysoká, jako je tomu u Bohemian Rhapsody nebo nového Rocketmana.


Raketový vzestup nadaného studenta

Na začátku všeho to byl jenom Reginald Dwight, chlapec, který toužil po rodičovské lásce, ale porozumění mezi ním a rodiči bohužel nenastalo. Pak tento chlapec objevil klavír a léčivou moc hudby, která k němu přirostla. Tento neskutečně talentovaný chlapec na něj hrál již od čtyř let – a to jenom podle svého sluchu.

Ve filmu můžeme sledovat jeho hudební začátky, kdy hrával po hospodách a putykách – alespoň do doby, než potkal Bernieho Taupinema. Bernie Taupinem je šikovný textař, který začne s Reginaldem spolupracovat. Je to právě jich spolupráce, co pomůže Reginaldovi prorazit anonymní vody a začít svoji hudební kariéru.

Problémy a překážky

Bohužel hudba a úspěch nejsou v životě všechno a zjistí to i Elton John. Musel se vypořádat se svojí homosexuální orientací a rozmyslet se, jak bude na veřejnosti vystupovat. Rozhodl se správně – být sám sebou a přiznat se ke své homosexualitě. Bohužel jeho výběr partnera už tak správný nebyl.

John Reid, manažer Etona Johna, se možná na začátku mohl zdát jako milující partner, ale opak byl pravdou. Využíval úspěch Eltona Johna pro svůj vlastní profit. Elton John se z tohohle zklamání vzpamatovával dlouho – a když byl smutný a cítil se sám, tak propadal alkoholu a drogám. Jde zkrátka o příběh legendárního zpěváka se vším všudy.

Tvůrci a herecké obsazení

Režisérem tohohle filmu je Dexter Fletcher – ten v loňském roce spolurežíroval extrémně úspěšný film Bohemian Rhapsody. Očividně jde o žánr, pro který má talent. Scénáristou je Lee Hall – mezi jeho úspěšnější scénáře patří scénář k filmu Billy Elliot. V letošním roce můžeme vidět jeho scénáře v akci ještě ve filmech Cats a Hippie Hippie Shake.

V hlavních hereckých rolích můžete vidět:

  • Tarona Egertona jako Eltona Johna
  • Jamieho Bella jako Bernieho Taupina
  • Richarda Maddena jako Johna Reida

Tarona Egertona můžete znát jako Robina Hooda ve filmovém zpracování z loňského roku nebo jako Garyho Unwina z filmu Kingsman: Tajná služba, který vyšel v roce 2014.

Jamie Bell se proslavil například jako Ben Grimm z Fantastické čtyřky (film z roku 2015) nebo jako Billy Eliot ze stejnojmenného filmu (jde stejný film, ke kterému napsal výše zmíněný Lee Hall scénář).

Nejslavnější rolí Richarda Maddena je bezesporu postava Roba Starka v dnes již legendárním seriálu Hra o trůny. Od chvíle, kdy jeho role u tohoto seriálu skončila, byl obsazen například do filmu Ibiza nebo Dobytí Bastily.

Těžko soudit, zda je lepší Rocketman nebo Bohemian Rhapsody. Každopádně jde v obou případech o kvalitní filmy, ke kterým psal příběh především život. Který z filmů oslovil více právě vás?

Autor: Karel M.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.