Jak vznik název filmu Babovřesky a na kolik peněz si herci přišli?

Možná jste už uvažovali o tom, jak vznikl název filmu Babovřesky. Je to naprosto originální pojmenování, díky kterému je tento snímek nezapomenutelný. Zahrála si v něm spousta známých tváří, a k vidění byly vidět krásy České Republiky. Možná také proto dosáhl film v kinech nevídané návštěvnosti.

Ve filmu nehráli jen herci

Ve filmu Babovřesky se kromě hereckých hvězd v podání Lukáše Langmajera, Veroniky Žilkové, Jana Dolanského či Tomáše Krause, zahráli také hudební hvězdy. Pro Lucii Bílou ani Lucii Vondráčkovou to však nebyla první herecká zkušenost. Lucie Bílá chtěla dokonce hrát zadarmo. Roli přijala jen z lásky k režisérovi Zdeňku Troškovi. Lucie Vondráčková dostávala 13 tisíc korun za jeden natáčecí den. Dohromady si tak přišla ke krásným 300 tisícům.

Všichni si vydělali nemalé peníze

Veronika Žilková se s denní odměnou dostala ještě na lepší číslo, jenže její postava se ve snímku neobjevovala tak často, proto konečný součet jejího příjmu dosáhl jen na 180 tisíc. Dolanský a Synková, kterou si můžete pamatovat díky její proslulé roli drbny Kudláčkové, si vydělali shodně 200 tisíc. Náklady na film však byly bez problémů pokryty, protože jej v kinech navštívilo více jak 650 tisíc platících diváků.

Film má originální název

Velice zajímavé a originální je na snímku především jeho název. Každý rok se natočí spousta filmů, ale vymyslet dobrý název je čím dál tím složitější. Autorům tohoto filmu se to však povedlo. Jak ale tento název vznikl? Jednoduše. Je to obyčejná přesmyčka názvu obce Žabovřesky. V této vesnici bydlí autor scénáře Marek Kališ. Samotné natáčení však probíhalo v jiných českých vesnicích. Bylo to v Netolicích, Pištíně, Záboří a Dobčicích.

Úvodní píseň k snímku nazpívala Lucie Vondráčková. Jmenuje se „S láskou nám je líp“ a vznikla přímo pro potřeby filmu.

Zdroj: jiznicechy.cz, tv.nova.cz | foto: Vojtěch Resler

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu