Jak si zajistil režisér Reinl práva k natočení Vinnetoua v době, kdy se točil Poklad na Stříbrném jezeře?

Všechny filmy, kde se objevuje Vinnetou, se dají považovat za naprosté skvosty kinematografie. V době, kdy se natáčel Poklad na Stříbrném jezeře, ještě nikdo netušil, že tento indián vstoupí nenávratně do dějin. Režisér Reinl však věřil tomu, že se tak stane – a udělal jeden velmi chytrý tah, který mu pomohl v kariéře.

Poklad na Stříbrném jezeře byl nabitá akčními scénami

Westernový film Poklad na Stříbrném jezeře se natáčel v roce 1962. Děj se točil kolem ukrytého pokladu, co měl být podle dávných historek střežen duchy starých indiánů z kmene Tankawů. Když se o pokladu dozvěděli bandité, které vedl Cornel, rozhodli se tento poklad najít a ukrást. Pro získání mapy, jež vedla k bohatství, byli schopní nejen krást a zastrašovat, ale také chladnokrevně a neúprosně vraždit.

Jedna natočená scéna patřila do jiného filmu

Jedna z posledních scén tohoto filmu se natáčela v říjnu 1962. Vinnetou a Old Shatterhand stáli společně na skalách. Nebyla to však scéna, která neměla patřit do Pokladu na Stříbrném jezeře, ale byla točena do naprosto jiného filmu. Bylo to však tajemství. Scéna se točila do připravovaného snímku Vinnetou. Důvod byl jednoduchý. V lednu téhož roku uzavřely tři společnosti smlouvu, v jaké stálo, že kdo natočí první scénu k filmu Vinnetou, připadnou mu práva na celou románovou trilogii.

Nepřehlédněte: Natáčení legendárního filmu Vinnetou byla pořádná divočina. Film překonal spoustu rekordů.

Režisér nevědomky udělal nejlepší životní tah

A právě prozíravost režiséra Reinla vyústila v to, že díky němu právě společnost Rialto mohla natáčet tyto slavné filmy. V té době sice nikdo netušil, jaké slávy se Vinnetuovi dostane, ale Reinl udělal jedno z nejmoudřejších rozhodnutí ve svém životě. Také film Poklad na Stříbrném jezeře byla nezapomenutelná podívaná, která se zapsala do dějin, a dodnes se k tomuto snímku diváci rádi vracejí.

Tento úchvatný film můžete znovu vidět už dnes večer na Primě. Nenechte si ujít osudy nesmrtelného Vinnetoua a Old Shatterhanda.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu