Jak šel čas s hvězdou Bajkerů, herečkou Hanou Vagnerovou

Hana Vagnerová se narodila 21. února 1983 v Praze. Od svých čtrnácti let se věnovala modelingu, se kterým o čtyři roky později sekla, aby se naplno mohla věnovat studiu na vysoké škole. Trápily ji však velké zdravotní problémy a trvalo dlouho, než se ze všeho dostala. Dnes je z ní jedna z nejúspěšnějších českých hereček.

Boj s anorexií i dvě vysoké školy

Krásná herečka začala velmi brzo s modelingem, vždy byla velmi hubená a potýkala se dlouhé roky s mentální anorexií. Onemocněla však ještě dříve, než z ní byla modelka. S nemocí se prala dlouho, a až do svých jednadvaceti let vážila pouhých 43 kilogramů. Ani nemoc ji však neodradila od snu stát se herečkou. V jednu chvíli sice studovala dvě vysoké školy najednou – kromě toho, že chodila na DAMU, studovala současně i Vysokou školu ekonomickou. Časově však bylo dvojí studium náročné a Hana se musela rozhodnout. Herectví nad ekonomikou nakonec zvítězilo. Naštěstí!

S bojem s vážnou nemocí jí nakonec pomohl tehdejší přítel, srbský režisér Marko Simič, se kterým se seznámila během natáčení jeho absolventského filmu Seance Fiction. Žila s ním až do roku 2009, kdy se pár nadobro rozešel. Důležité však bylo, že herečka byla konečně v pořádku a se svou váhou začala být spokojená.

Všestranná herečka

Slavnou se Hana Vagnerová stala především díky svým rolím ve známých televizních seriálech. Pamatovat si ji můžeme ze seriálů On je žena, Expozitura, Horákovi nebo Vyprávěj. Za její roli Zuzky právě v seriálu Vyprávěj jí dokonce byla v roce 2011 udělena cena Televizní objev roku. Zahrála si ale také v celé řadě filmů a hudebních videoklipů. Zaznamenat jsme ji mohli ve filmu Bathory, Hasiči, Zakázané uvolnění nebo Bajkeři.

Ve kterém filmu se vám herečka líbila nejvíce?

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT