Interview s upírem: Film, ve kterém můžete poprvé a naposledy vidět společně Toma Cruise a Brada Pitta. Proč?

Je to už více než dvacet pět let od okamžiku, kdy vznikl jediný společný snímek dvou oblíbených hollywoodských hvězd Toma Cruise a Brada Pitta. Samozřejmě máme na mysli legendární Interview s upírem. Psal se rok 1994 a od té doby se spolu v žádném jiném snímku neobjevili. Jaké důvody je k tomu vedly?

Autorka knižní předlohy Toma Cruise nejdříve odmítala

V polovině devadesátých let byli oba považováni za jedny z nejhezčích mladých herců Hollywoodu. Tom Cruise měl za sebou úspěšnou roli ve filmu Top Gun a byl v době natáčení Interview s upírem slavnější než Brad Pitt. Paradoxně autorka knižní předlohy Anne Rice nejprve nebyla s tím, že se do hlavní role tvůrci rozhodli obsadit právě Toma Cruise, vůbec nadšená. Představovala asi spíše herce typu John Malkovic nebo Daniel Day-Lewis, tedy mužnějšího a vyššího. Nakonec ale byla z Cruisova výkonu nadšená.

Jako den a noc

Dodnes kolují příběhy o tom, jaká panovala během natáčení atmosféra. Oba herci jsou povahově velmi rozdílní. Tom Cruise je introvert, o kterém je známo, že během natáčení tvrdě pracuje, studuje nejmenší detaily a soustředí se jen na film. Brad Pitt je jeho opakem, hraje především intuitivně a při natáčení se rád seznamuje s novými lidmi. Kromě toho mladý ambiciózní herec nebyl vůbec nadšen tím, že ve filmu i mimo něj hrál Tomu Cruisovi „druhé housle“, Tom Cruise měl například během natáčení svou soukromou kabinu.  Není tedy divu, že se herci během natáčení, i když jsou téměř stejně staří, nejen nespřátelili, ale téměř spolu nepromluvili. V jednom z prvních rozhovorů po premiéře filmu objasnil Brad Pitt rozdíl v jejich osobnostech originálním způsobem. Sebe přirovnal k jižnímu pólu a Toma Cruise k severnímu.

Natáčení bylo místy poněkud drastické

Při natáčení se musela řešit i rozdílná výška obou herců. Filmaři proto používali zvláštní plošinu, na které v některých záběrech Tom Cruise stál, případně nosil obuv s podpatky. Ve skutečnosti je totiž Brad Pitt o deset centimetrů vyšší než Tom Cruise. Mimochodem Brad Pitt se v jednom rozhovoru rovněž vyjádřil, že na celé natáčení nemá příliš hezké vzpomínky kvůli neustálému natáčení ve tmě, nepohodlnému kostýmu a kontaktním čočkám, které musel nosit. Nutno dodat, že tvůrci při natáčení některých scén používali poměrně drastickou metodu. Pro vytvoření typického vzhledu upíří kůže totiž zavěšovali herce hlavou dolů, a když se jim nahrnula do hlavy krev, pomocí léčení zvýraznili jejich skutečné žíly.

Zdroj: independent.co.uk, imdb.com, csfd.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu