Hororová série Annabelle se dočkala svého dalšího pokračování – bude se opět na co dívat?

Horor Annabelle 3 je dalším pokračování velmi úspěšné děsivé duchařské hororové série scénáristy a producenta Jamese Wana. Opět se setkáme se zlou a tajemnou panenkou, kterou byste svému dítěti určitě domů nepořídili. Annabelle byla poprvé představena ve snímku V zajetí démonů z roku 2013. A od té doby se objevila v několika dalších filmech ze stejné série a vždy nás dokázala pěkně vyděsit, dokáže to i tentokrát?

Mysleli jste, že už je konec?

I když to vypadalo, že panenka další zlo napáchat nemůže, vždycky si nějak cestičku našla. A díky filmařům se jí to podařilo znovu. Ed a Lorraine Warennovi – vyšetřovatelé paranormálních jevů, vymítači ďábla a zlých démonů. Ti se objevili v každém z filmů a byli skutečnými hrdiny. Annabelle – panenku posedlou zlými démony bezpečně uložili do skleněné vysvěcené vytrýnky ve svém domě společně s dalšími artefakty zla. Dokonce přivolali i kněze, aby i celou místnost posvětil a úkryt zpečetil požehnáním, ona však i přes tyto opatření dokázala probudit zlé duchy v blízkosti. Díky tomu zažijeme další děsivý útok těch nejtemnějších sil kolem nás.

Hrůzy podle skutečných událostí

Ať už na duchy a zlé síly věříme nebo ne, filmy o nich a zvláště pak ty opravdu dobře natočené milují všichni nadšenci hororů. Krev už nikoho tolik nebere, ale dobře natočené lekací scény, mystické prostředí a dobré herecké obsazení je sázka na jistotu. Proto se série filmů o panence Annabelle vycházející ze série hororů V zajetí démonů tolik líbí.

Tyto filmy, které byly natočené podle skutečných událostí, vypráví hrůzný příběh světově proslulých vyšetřovatelů paranormálních jevů – Eda a Lorraine Warrenových. Annabelle 3 je už šestým filmem z jedné hororové série, která ovšem nevychází v pořadí takovém, jak se události skutečně odehrávaly. Filmaři si s námi tak trošku hrají a neustále nás napínají. Kdo ale všechny filmy pozorně sleduje, pozná, kde to všechno začalo.

Jak to tedy vlastně bylo

Pokud vás zajímá, jak jdou všechny snímky příběhově za sebou, můžete z toho být trošku zmatení. V roce 2018 – jako předposlední se dostal do kin snímek s názvem Sestra – ale právě v klášteře v Rumunsku to všechno začalo.

Film Annabelle 2: Zrození zla události následuje, až poté se skutečně odehrály události popsané ve filmu Annabelle, V zajetí démonů a V zajetí démonů 2. Když už jsme si mysleli, že je konec, zdánlivě nevinná dětská zvědavost probudila další zlo a otevřela tak nový příběh, se kterým se setkáme právě v nejnovějším snímku Annabelle 3: Návrat.

Nejúspěšnější z celé série byl bezpochyby snímek V zajetí démonů, který ani Annabelle 3 bohužel nepřekonala. Ale i tak se do kina vyplatí jít, protože bát se zcela určitě opět budete – a ne málo. Navíc ze všech tří filmů, které nesou název Annabelle je stejně dobrý a možná i lepší než Annabelle 2 – zajděte do kina a přesvědčte se sami.

 

Autor: Karel Mareš
zavřít reklamu