Hororová Máma vás nenechá jen tak odejít – nechoďte do jejího sklepa

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín SFDB.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Máma (zdroj foto: sfdb.cz)

Na malém městě není pro partu puberťáků úplně jednoduché najít místo, kde by se mohli bavit a především pít. Tedy dokud nepřijali nabídku čtyřicetileté osamělé černošky Sue Ann. Období zábavy ale končí ve chvíli, kdy Mámu poznávají o něco víc.


Puberťáci, psychopati a krveprolití

Parta amerických středoškoláků stojí před náročnou výzvou – aby získali svůj vysněný víkend, potřebují přemluvit někoho z městečka, aby pro ně nakoupil alkohol. Jejich problém je až překvapivě rychle vyřešen díky Sue Ann – asi čtyřicetileté černošce, která žije sama a zdá se, že nemá žádné přátele.

Její přátelská výpomoc nekončí u nákupu alkoholu, ale pokračuje mnohem dál. Sue partě nabídne, že se můžou scházet u ní doma, ve sklepě. Má ale pár podmínek:

  • alespoň jeden z přítomných kamarádů musí zůstat střízlivý
  • u Sue doma se nesní nadávat a klít
  • nikdo nesní chodit nahoru do bytu

Parta s pravidly ráda souhlasí a začnou se u Sue scházet se stále větší pravidelností. Zdá se ale, že ne všechno je tak ideální, jak se na začátku zdálo. Děti začnou mít ze Sue ne úplně dobrý pocit. Začnou mít tušení, že je svým způsobem posedlá a že za svoji pohostinnost bude chtít něco na oplátku. Není to nejlepší doba na to, aby teenageři porušili pravidla.

Thrilleroví tvůrci

Režisérem filmu je Tate Taylor. Toho můžete znát jako režiséra Černobílého světa, Get On Up – Příběhu Jamese Browna a Dívky ve vlaku. V letošním roce jde do kin ještě jeden jeho režisérský počin, a to mysteriózní thriller Eve.

Scénáristou tohoto thrilleru je Scotty Landes. Máma je jeho první filmový scénář, jinak se věnoval spíše seriálové tvorbě – Who is America, Workaholic a Ballmastrz 9009. Film produkuje Blumhouse Production a svým žánrovým zaměřením do jejich produkce přesně zapadá.

Herecké obsazení

Hlavní roli Sue Ann si zahrála Octavia Spencer, která je známá spíše jako herečka vedlejších rolích (vždyť za ně byla i oceněná). Její kariéra odstartovala v roce 1995, kdy si zahrála po boku Sandry Bullock ve filmu Čas zabíjet. Objevila se v mnoha dalších filmech, například v Peep World, blbec k večeři, Škola tance a šarmu a Agent v sukni.

Diana Silvers si zahrála Maggie Thompson. O Dianě toho zatím moc slyšet není, ale zdá se, že rok 2019 pro ni bude přelomový. Kromě filmu Máma se objeví i ve filmu Šprtky to chtěj taky a ve filmu Eve.

Juliette Lewis se ve filmu objeví jako Erica Thompson. Juliette má za sebou bohatou hereckou kariéru – například hrála ve filmech Co žere Gilberta Grapea, Rváčův deník nebo Blízko od sebe.

Dále ve filmu můžeme vidět Luka Evanse, Missi Pyle, McKaley Miller, Allison Janney, Dominic Burgess a další. Dokonce si ve filmu zahraje i samotný režisér Tate Taylor.

Co vy? Dali byste se zlákat nabídkou milé sousedky a chodili oslavovat do jejího sklepa?

 

Autor: Martin L.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín SFDB.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat