Honzík a Mařenka z Arabely. Co dnes dělají Ondřej Kepka a Veronika Týblová?

Pohádkový dětský seriál Arabela se začal vysílat v roce 1980. O třináct let později se hrdinové příběhu vrátili v seriálu, Arabela se vrací anebo Rumburak králem Říše pohádek. Arabelu známe všichni, a ke sledování seriálu se i po letech rádi vracíme. Honzík a Mařenka v podání dětských herců Ondřeje Kepky a Veroniky Týblové se po čtyřiceti letech od natáčení hodně změnili.

Honzík se postavil raději za kameru

Představitel malého Honzíka, Ondřej Kepka u herectví v dospělosti nezůstal, kromě toho, že si zahrál, několik menších rolí například ve filmu Bastardi 2 nebo v seriálu Pojišťovna štěstí. Velmi dobře se mu ale daří za kamerou. Stal se z něj režisér, mimo jiné natáčel i seriál Ulice a také se věnuje dokumentárním filmům, ke kterým si občas píše i vlastní scénáře.

Že se ale Ondřej bude pohybovat ve filmovém a uměleckém světě, už mu bylo tak trošku předurčeno. Jeho maminkou je totiž česká herečka Gabriela Vránová a jeho strýčkem herec Jaroslav Kepka. Už od šesti let tak začal i malý Ondřej účinkovat ve filmu a televizi. Dodnes je však jeho nejznámější rolí právě malý Honzík z Arabely. Už většího Honzíka si pak ještě zahrál i v pokračování seriálu z roku 1993.

Z Mařenky je učitelka

Veroniku Týblovou si filmaři vyhlédli ve škole pro pohádku Kočičí princ. O tři měsíce později získala roli malé Mařenky v Arabele. Po skončení seriálu ještě dále hrála, ale jen dočasně. Poté se nechtěla účastnit komunistických mládežnických filmů, a tak raději hrát přestala. Vystudovala pedagogickou fakultu a dnes se živí jako učitelka na prvním stupni. Po letech ale přiznává, že ji velmi zamrzelo, když ji ani nepozvali na konkurz k pokračování Arabely.

Roli dospělé Mařenky si v něm zahrála Hana Igonda Ševčíková.

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT