Hollywoodský krasavec Matt Damon slaví narozeniny. Co o něm ještě nevíte?

Přidat na Seznam.cz

Matt Damon se narodil 8. 10. 1970. Příští rok oslaví už padesáté narozeniny, ale rozhodně na to nevypadá. Jeho život zásadně změnilo přátelství s klukem od sousedů. Také slavným hercem Benem Affleckem. Do paměti diváků se zapsal nejprve jako rebel génius ve snímku Dobrý Will Hunting a později jako agent se špatnou pamětí. Jaký má život a co dělá dnes Agent bez minulosti Matt Damon?


Úplné začátky

Matt Damon se narodil v Bostonu, když mu ale byly dva roky, jeho rodiče se rozvedli a on se spolu s matkou a bratrem přestěhoval do Cambridge. Tady navštěvoval později střední školu Cambridge Ridge and Latin School. Na škole potkal svého budoucího kolegu a nejlepšího přítele Bena Afflecka. Spolu začali účinkovat v divadelních inscenacích. Studium na Harvardské universitě opustil a začal se naplno věnovat svým hereckým ambicím. Jeho filmovým debutem se stal snímek Mystic Pizza, kde si zahrál jen menší roli.

V roce 1992 si zahrál i se svým kamarádem Benem Affleckem ve snímku Školní pouta a poté, dostal menší roli mladého vojáka závislého na heroinu, ve filmu Odvaha pod palbou. Pouze kvůli dvěma natáčecím dnům se rozhodl do role skutečně vžít a shodil 19 kilogramů, což mu v té době vážně rozhodilo organismus. Sám Matt později přiznal, že to vážně přehnal. Zařekl se, že už nic podobného nikdy neudělá, což ovšem nedodržel a naopak proslul tím, že kvůli roli neváhá opakovaně shodit a zase výrazně přibrat.

Dobrý Will Hunting

Zlom v jeho kariéře přišel se slavným dramatem Dobrý Will Hunting. Nejenže si zahrál hlavní roli geniálního ale hodně rebelského mladíka Willa Huntinga, ale opět společně se svým přítelem Benem Affleckem napsali k filmu scénář. Za ten si nakonec bok po boku odnesli Oscara. Toto psychologické drama se stalo jedním z nejvýznamnějších filmů roku 1997 a Matt si za něj odnesl i nominaci na Oscara za hlavní roli. O rok později si už zahrál v jednom z nejlepších válečných filmů všech dob, Zachraňte vojína Ryana a jeho hvězda se rázem ocitla na samém výslunní filmového nebe.

A co jeho soukromý život?

Patří k těm mála slavným osobnostem, kteří nemají za partnera další veřejně známou osobnost. Svou ženu Matt potkal v baru, kde obsluhovala. A vzal si ji dokonce dvakrát. Jednou při skromném soukromém obřadu a později svůj slib obnovili na honosné veselce za 20 milionů dolarů. Svatba na karibském ostrově prostě není za hubičku.

Matt Damon je také velký šprýmař a povedlo se mu roznést drb o svém hereckém kolegovi z Dannyho parťáků Clooneym. Stalo se to na filmovém festivalu v Itálii, kde se novináři ptali, Brada Pitta, kdy si konečně vezme Angelinu Jolie. Pitt na to odpověděl: „Až se George Clooney ožení se svým přítelem.“ Samozřejmě, že šlo o vtip nebo touhu zbavit se novinářů. Ti se nicméně na toto zeptali na druhý den i Matta Damona. Ten prozradil, že nebylo lehké udržet si kamenný výraz, ale povedlo se mu to. Novinářům tak řekl, že George Clooney je skutečně gay, a že ho tlačí všichni k tomu, aby si svého přítele vzal neboť je to ten pravý.

I takový přátelsky škodolibý umí být Matt Damon. Alespoň nezkazí žádnou legraci. Blahopřejeme.

Autor: Michaela R.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.