Hodinářův učeň: Při psaní scénáře mysleli tvůrci na herce a jejich schopnosti

Právě se narodil malý Urban a nad jeho kolébkou se sešly tři postavy. Dva z nich jsou dobří duchové osudu, co mluví o bohatství a lásce, jen zlá sudička to vidí jinak. Mluví o chudobě a utrpení. Z Urbana se poté stane sirotek a ujme se jej lakomý hodinář. Ten má ale tuze krásnou dceru. Která kletba bude silnější a co na Urbana vlastně čeká? Pohádka plná humoru může začít.

Psáno na tělo

Tvůrci pohádky již při jejím psaní mysleli na konkrétní herce a jejich schopnosti. Role byly přímo na tělo psány herci Jakubu Žáčkovi, Václavovi Neužilovi ml. a Jaroslavu Pleslovi, kteří ztvárnili svérázné bratry – dvě hodné „sudičky“. Po herecké stránce je pohádka prostě dokonalá.

Herci prošli také velkou proměnou, a to nejen v maskérně. Václav Neužil ml. musel kvůli své roli dokonce zhubnout.

Kde se natáčelo

Začátek natáčení připadl na září roku 2018. Natáčelo se u Kamenického Šenova, na Luční boudě v Krkonoších, na zámku v Uherčicích u Znojma, v Mikulově, v Podyjí a také na Kokořínsku. Královské město, do kterého právě přijel cirkus, zase vyrostlo na zámku v Lednici. Svatební obřad probíhal v kostele Neposkvrněného početí Panny Marie v Horní Řasnici.

Aby byly záběry co nejvíce autentické, byl při svatebním obřadu hlavní ženské hrdinky Laury přítomen skutečný farář.

Předabovaní hrdinové

Stává se poměrně často, že jsou herci kvůli svému přízvuku předabováni. Jinak tomu ani není v případě této pohádky. Dana Droppová, která hraje hodinářovu dceru Lauru, byla předabována Denisou Biskupovou. Hodinářka, tedy maminka Laury, herečka Éva Bandor byla předabována Alenou Antalovou.

Vtipné je, že Éva Bandor byla předabována kvůli tomu, že má silný slovenský akcent. Přitom herečka Alena Antalová, která jí hlas propůjčila, je původem také ze Slovenska.

Zdroj: Česká televoze, CSFD, Evolution Films

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu