Hlavní roli ve filmu Netvor měl hrát Robert Pattison, hvězda série Stmívání však neuspěla

Hlavní roli ve filmu Netvor si chtělo zahrát hned několik herců. Mezi nimi byl například Robert Pattinson, který se proslavil rolí Edvarda v sérii filmů Stmívání.  Nakonec však dostal přednost někdo úplně jiný. Mary-Kate Olsen dostala místo ve filmu pouhých 12 dní před zahájením natáčení – a byla to režisérova dobrá volba.

Kdo se ucházel o hlavní roli?

V roce 2011 natočil Daniel Barnz romantické drama podle knižní předlohy autorky Alexy Flinnové. Natáčelo se v kanadském Montrealu – a zejména o hlavní roli oblíbeného a krásného mladíka, který je však až neskutečně pyšný, a to se mu stane osudným, byl obrovský zájem. Mezi hlavní kandidáty patřili Zac Efron nebo Robert Pattinson. Nakonec se však štěstěna obrátila na Alexe Pattyfera, jehož si můžete pamatovat například z filmu Divoška.

Harris si vyzkoušel hrát slepého

Alex Pettyfer hraje svou roli v pořádném maskování. Maskérům trvalo šest hodin, než ho připravili pro natáčení. Vedle něj si zahrál Neil Patrick Harris. Tomu nasadili neprůhledné kontaktní čočky, takže se u své role, kde je nevidomý, nemusel ani moc snažit, protože skutečně nic neviděl. Ve snímku si zahrála také Vanessa Anne Hudgens, která po natáčení prohlásila, že tento film byl tím nejsilnějším, ve němž kdy hrála.

Absolonová se poprvé setkala s dabingem

Jednu z filmových postav dabovala česká zpěvačka, herečka a moderátorka Monika Absolonová. Jednalo se o roli asistentky, kterou hraje Julie Dretzin. Pro Absolonovou to byla první zkušenost s dabingem vůbec. Od té doby už nadabovala několik filmů. Větší zkušenost má však s přezpíváním filmových písniček. V jejím podání si tak můžeme poslechnout české verze písní k filmům Ledové království, Mary Poppins se vrací, nebo Trolové: Světové turné.

Existuje pár rozdílů mezi filmem a jeho knižní verzí. Ve snímku má hlavní hrdina pouze rok, aby si našel lásku, naproti tomu v knize mu ponechala autorka roky dva.

Zdroj: IMDb, CSFD | foto: CBS Films

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT