Hlava Medúzy: Jiří Dvořák si kvůli roli nechal narůst vousy, naposledy je nosil ještě jako náctiletý

Česká televize přichází s novým kriminálním seriálem, který režíroval Filip Renč. Seriál diváky zavede do Brna a jeho okolí – a svéráznou partu vyšetřovatelů povede velmi cílevědomá kriminalistka Karin, kterou hraje Jitka Čvančarová. Proč se stala Medúza symbolem celého seriálu a na co se můžeme v osmi epizodách těšit?

Kriminálky šedesátých let

S krimi seriály jako by se v poslední době roztrhl pytel. V čem má být nový počin České televize jiný? Sám režisér uvedl, že se společně se scénáristou Petrem Hudským snažili přiblížit starým českým kriminálkám ze šedesátých let. Případy, které můžeme na obrazovkách sledovat, jsou pak inspirovány skutečnými zločiny v kombinaci s nápady autorů. Hudba, styl vyprávění a minimální barevnost obrazu se mají přiblížit právě atmosféře starších kriminálek. Napětí se tady dá krájet.

Kde se natáčelo

Seriál se natáčel do 5. července minulého roku. Natáčení probíhalo především v Brně a jeho okolí, štáb zavítal také na Blanensko.

Zarostlý Jiří Dvořák

Charismatického herce nejsme zvyklí vídat se zarostlými tvářemi, vousy si Jiří Dvořák nechal po poradě s Filipem Renčem narůst kvůli své roli jednoho z vyšetřovatelů. Dokonale totiž doplňují jeho rysy. Sám herec přiznal, že takto zarostlé tváře nosil naposledy jako devatenáctiletý kluk.

Vypůjčený symbol

Hlava Medúzy je nejen názvem seriálu, ale také název obrazu malíře Petra Paula Rubense. Tento obraz patří do sbírky Moravské galerie v Brně, odkud zmizí hned v prvním díle seriálu. Hlava Medúzy se stala symbolem celého seriálu – a má to svůj význam. Vyobrazená antická bohyně má na obraze místo vlasů hady, což připomíná medúzu. Filip Renč záměr vysvětlil tak, že každý had na hlavě bohyně představuje jeden zločin, a tedy i jeden případ.

Režisér divákům také slíbil, že se mohou těšit na úplně jinak realizačně řešenou kriminálku, než jsou zvyklí. Povedlo se?

Zdroje: Česká televize, CSFD, TMDB

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu