Herečka i nadějná sportovkyně. Hvězda Ulice Ljuba Krbová na svůj věk rozhodně nevypadá

Ljuba Krbová letos oslaví už dvaašedesáté narozeniny. Na svůj věk ale vůbec nevypadá. Možná za to může její okouzlující úsměv a možná i to, že je nadšenou sportovkyní a o své tělo velmi dbá. Herečka je známá nyní především z nekonečného seriálu Ulice. Ve svém životě však ztvárnila velkou řadu nezapomenutelných rolí.

Měla to v sobě

Herečka už od mládí měla sklony k umění. Jako dítě navštěvovala baletní přípravku Národního divadla. Během studií na Pražské konzervatoři stíhala také vystupovat v televizním seriálu Zkoušky z dospělosti. Později se objevovala v pohádkách, a to pro svůj nevinný a dětský vzhled, zahrála si princezny ale i obyčejné a hodné vesnické dívenky. V pohádce Lotrando a Zubejda ztvárnila hodnou chůvu a stejně hodnou a obětavou nevlastní maminku hraje už několik let v Ulici. Její role Aničky Liškové patří k nejoblíbenějším postavám seriálu.

Zkusila si už ale i náročnější role, v seriálu Třetí patro ztvárnila roli matky alkoholičky a dramatickou roli si střihla i v televizní sérii Přítelkyně z domu smutku. Talentovaná herečka zkrátka umí zahrát všechno. A talentovaná Ljuba Krbová vážně je.

Sportovní nadání

Herečka se také věnuje sportu. Dnes už sice ne tolik aktivně, ale v roce 2001 reprezentovala Českou republiku v čínském bojovém umění wu-šu, kterému se už dlouho věnuje. S manželem, známým spisovatelem Ondřejem Neffem také velmi rádi cestují, aktivní způsob života dodává herečce sílu, a jde to na ní velmi znát. Stále vypadá skvěle a rozdává úsměvy na všechny strany.

Do třetice to konečně vyšlo

Sama herečka pochází z velké rodiny, doma jich bylo pět dětí. Ona také toužila po velké rodině, avšak na tomto poli se jí nedařilo tolik jako v herectví. Má za sebou dva rozvody a z bývalého manželství má jednu dceru. Nyní si však užívá spíše roli babičky, na kterou se velmi těšila, a podle jejích slov je to to nejlepší, co ji mohlo potkat.

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT