Herecká hvězda a držitelka Oscara Nicole Kidman. Vždy dokonalá dáma neměla úplně dokonalý život

Narodila se 20. června 1967 na Havaji. Její původ je ale americko-australský, a herečka je dokonce nositelkou Řádu Austrálie. Za svůj výkon ve filmu Hodiny získala Oscara a již dlouhá léta patří k největším hollywoodským hvězdám. Nyní žije spokojeným a vyrovnaným životem, ovšem v dobách, kdy se rozváděla s hercem Tomem Cruisem měl její život do spokojenosti hodně daleko.

Věděla, čím chce být

Nicole Kidman měla od mala jasno, čím se chce živit. Toužila se stát herečkou – a také se pečlivě připravovala. V šestnácti letech se jí podařilo získat svou první filmovou roli, ovšem trvalo jí pár let, než se z malých rolí v australských filmech a seriálech dostala k něčemu zajímavějšímu. Zlom přišel až v roce 1989 s filmem Úplné bezvětří. O rok později si zahrála společně s Tomem Cruisem ve filmu Bouřlivé dny. Oba herci se do sebe během natáčení také bouřlivě zamilovali, a ještě v tom samém roce se i vzali.

Desetileté manželství a sekta

Herci spolu strávili deset let. Během té doby se pokoušeli počít dítě, což se jim nedařilo. Proto dvě děti společně adoptovali. Když se však v roce 2001 rozváděli, děti Connor a Isabella se rozhodly žít s otcem, což Nicole logicky velmi ranilo. Tom Cruise, jako člen scientologické církve, se na matku svých dětí snažil najít kde co, jen aby dokázal, že pro děti nebude nejlepší volbou. Členové církve pak měli děti proti ní i poštvávat. Což se nakonec podařilo.

Nicole dnes

Dnes žije herečka se svým druhým manželem, hudebníkem Keithem Urbanem a mají spolu další dvě děti. Září dál ve filmech i seriálech – a její hvězda září i na hollywoodském chodníku slávy. O herečce se ví, že trpí velmi zvláštní fobií – k smrti se bojí motýlů.

Jako žena patří k nejkrásnějším a nejvyšším herečkám Hollywoodu. Vyšší, než ona, už je jen Uma Thurman.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu