Herci jedné role: Komu se povedlo této nálepky zbavit?

Existují filmy a seriály, které se vám vryjí do paměti, a už se nestane nic, co by vám to pomohlo vytěsnit. Jsou herci, které budete navždy spojovat s určitou rolí. David Schwimmer bude asi navždy Ross z Přátel, který byl tak trochu neurotik a měl za sebou několik zpackaných manželství. Když uvidíte tvář herce Hugha Laurieho, hned uvidíte sarkastického Dr House. Je mnoho herců, kteří se snaží po zbytek kariéry, ale lidé si je budou pamatovat jen a pouze v jediné roli. Pak jsou tady ti, kterým se to povedlo. Překonali slávu z filmu či seriálu, chopili se své šance a šli do toho. A ono to vyšlo. Kteří herci se vymanili ze své jedné, slavné, role?

Alexis Bledel

Hodná, milá, učenlivá a poslušná Rory, která ke konci už taková slušňačka nebyla. Herečka se objevila ve filmu Absolventka, jako prostitutka Becky v Sin City, což ukázalo, že její potenciál je větší než seriál Gilmorova děvčata. A pak to přišlo. Příběh služebnice. Kdo viděl tento seriál snad už si ani na nějakou Rory nevzpomene.

Zac Efron

Ať nenadržujeme jen ženám, přizveme si sladkého Troye Boltona, který zlomil nejedno náctileté srdéčko. Mladý klučina, který miloval basket a zjistil, že se může realizovat také ve zpěvu a zamiloval se do krásné spolužačky. Takový je herec Zac Efron. Nebo spíš byl? Protože, když se podíváte na film Největší showman, možná lehce pochybujete. Když se podíváte na Teda Bundyho, známého vraha ve filmu Zlo s lidskou tváří, málokoho napadne, že tohle je ten sladký Troy.

Courteney Cox

U seriálu Přátelé ještě chvíli zůstaneme. Zmínili jsme Rosse, na druhé straně stojí jeho sestra, Monica. Fanatická kuchařka, která milovala, až chorobně uklízení se nemůže nezapsat do vašich srdcí. Ztvárnila ji skvělá Courteney Cox, která však v roce 2009 získala roli v seriálu Město žen. Tím potvrdila, že je všestranná herečka, která je vtipná a sexy. Přesně taková je totiž její postava rozvedené ženy Jules.

Čtěte také: Seriál Přátelé: čí byl velký bílý pes a fungovalo přátelství i mimo natáčení?

Emma Watson

Pro mnohé z nás bude do konce života snaživka Hermiona, která má samé jedničky, všechno zná, všechno ví, všechno umí. Ovšem herečka se zbavila své nálepky poměrně rychle. Snažila se úporně, pečlivě, role si vybírala. Zahrála si například ve filmu Kráska a zvíře, ve filmech Kolonie nebo Charlieho malá tajemství. Také zazářila ve snímku Malé ženy, což z ní už nedělá jen „šprtku z kouzelnické ságy“.

Sarah Jessica Parker

Nezapomenutelná, praštěná Carrie, která psala sloupek o lásce, milovala oblečení, boty a pana Božského. Z této herečky se stala seriálová hvězda a módní ikona, kterou zná snad každá žena. Parker hrála také v jiných filmech, v roce 2016 se objevila ve filmu Rozvod a ukázala, že umí i něco víc, než jen popíjet koktejly, nakupovat na kreditky nebo spát s muži všech věkových kategorií.

Zdroj: IMDB | foto: Wikimedia, CC

Autor: Zuzana Žáková
ZAVŘÍT