Harry Potter a Fénixův řád: Emma Watson chtěla s natáčením skončit

Harry Potter a Fénixův řád je jedním z nejoblíbenějších dílů slavné čarodějnické ságy. I sám představitel hlavní role Harryho Pottera, Daniel Radcliffe, přiznal, že tento díl má nejraději, protože v něm jeho postava prožívá hezký vztah se Siriusem Blackem. Emma Watson to však po tomto dílu chtěla vzdát. Proč si to nakonec rozmyslela?

Hermionu nemůže hrát nikdo jiný

Emma Watson měla po skončení natáčení pátého dílu Harryho Pottera na chvíli pocit, že je čas skončit úplně a své role se chtěla vzdát. To si, jak všichni víme, nakonec naštěstí rozmyslela. A důvod? Ten je prostý, zkrátka si nedokázala představit, že by viděla jinou herečku v její roli. A také myslela na diváky, kteří by mohli být ze změny zklamaní.

Legrace na place

Daniel Radcliffe si tohle natáčení skutečně užíval, přiznal dokonce, že při natáčení tohoto dílu byla na place největší legrace, a proto se mu tak dobře točilo. Možná to bylo i tím, že se herci během natáčení několikrát vznášeli za pomoci jeřábu, a to při scénách s testrály.

K nejzábavnějšímu momentu pak došlo ve chvíli, kdy měl Rupert Grint jako Ron točit scénu s pavoukem. Herec má se svou postavou společné to, že se oba bojí pavouků. Když měl Rupertovi po noze lézt obrovský pavouk, hodně si zkusil. Nakonec byla jeho fobie tak silná, že scénu museli tvůrci úplně vypustit.

Proč vzal Alan Rickman svou roli?

Herec Alan Rickman si zahrál jednu z nejzajímavějších rolí, a to profesora Severuse Snapea. Herec byl vůbec jediným členem hereckého týmu, který znal vývoj své postavy dopředu. Prozradila mu jej spisovatelka a autorka knih o Harry Potterovi, J. K. Rowlingová. Díky tomu pak herec nabídku zahrát si Snapea přijal.

Pozor na mé BMW

Alan Rickman jezdil na natáčení ve svém luxusním voze značky BMW. Představitelé Nevilla a Rona ale měli k tomu autu výslovný zákaz přibližování. Herec se bál, že by mu auto mohli nějak poničit, protože při natáčení Ohnivého poháru na něj omylem vylili své koktejly.

V tomto díle se objevuje i postava zákeřné Dolores Umbridge. Tuto postavu spisovatelka Rowlingová vytvořila podle skutečné osoby, kterou znala.

Zdroj: mentalfloss, IMDb

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu